Podczas finału WOŚP wylicytowali wizytę w Komendzie Policji

0
725

W sobotę w Komendzie Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim odbyła się wyjątkowa wizyta dzieci, które wygrały ją w ramach licytacji podczas tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki wylicytowanym voucherom najmłodsi mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się z codzienną pracą funkcjonariuszy oraz zobaczyć z bliska, jak działa Policja.

 

 

Wizyta w lwóweckiej komendzie rozpoczęła się od spotkania z instruktorem wyszkolenia strzeleckiego sierż. Bartłomiejem Burchartem, który zaprezentował różne jednostki broni oraz amunicję. Następnie po omówieniu zasad bezpieczeństwa przyszedł czas na konkurs strzelecki. Wszyscy uczestnicy osiągnęli bardzo dobre wyniki i świetnie się bawili. Po wyjściu ze strzelnicy na dzieci czekali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego.

Naczelnik mł.asp. Paweł Kaczorowski zaprezentował policyjną flotę, w tym quada i motocykle oraz opowiedział o służbie policjanta dbającego o bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego.

Jednym z najbardziej ekscytujących punktów programu była demonstracja pracy policyjnego psa tropiącego. Dzieci mogły zobaczyć na żywo, jak wygląda codzienny trening Rity, który poprowadziła jej przewodniczka sierż. Izabela Tabańska.

Każdy uczestnik wizyty miał również możliwość wcielenia się w rolę policjanta ubierając elementy policyjnej garderoby oraz wspólnego zbierania śladów daktyloskopijnych.

Bardzo nas cieszy, że mogliśmy włączyć się w tak szczytną inicjatywę jak WOŚP i przyczynić się do radości dzieci, które dzięki swoim rodzicom i opiekunom wsparły akcję. Mamy nadzieję, że sobotnia wizyta przybliżyła dzieciom pracę Policji i zaszczepiła w nich szacunek do służb mundurowych.

Na zakończenie wizyty, dzieci otrzymały pamiątkowe gadżety. Wszyscy uczestnicy wyrazili swoje ogromne zadowolenie i zainteresowanie, co daje nadzieję, że podobne inicjatywy będą kontynuowane w przyszłości.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny pokazała, jak wiele dobra można zdziałać wspólnymi siłami. Wizyta dzieci w Komendzie Policji była doskonałym przykładem na to, jak można łączyć edukację z zabawą, jednocześnie wspierając szczytny cel.

-/sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl.-/

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here