Poczuł wiosnę i poszedł wykąpać się w rzece. 39- latek trafił do szpitala

3
2153

Policjanci i strażacy wyciągnęli z wody zziębniętego mężczyznę i do czasu przyjazdu pogotowia udzielali mu pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

Wczoraj mieliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Przez cały dzień słońce mocno przygrzewało. Jednak po jego zachodzie temperatura powietrza mocno spadła. Zimno w powietrzu i lodowata woda nie przeszkadzały mężczyźnie, który tuż przed godziną 18 postanowił się wykąpać w rzece Kwisie, w Kamieniu koło Mirska.

Po otrzymaniu zgłoszenia od zaniepokojonych mieszkańców na miejsce natychmiast zadysponowano patrol lwóweckiej policji, strażaków z OSP KSRG Mirsk oraz zespół ratownictwa medycznego.

Przybyli na miejsce policjanci i strażacy wyciągnęli „morsa” z wody i do czasu przyjazdu pogotowia udzielali mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Jak tłumaczy policja mężczyzna był nietrzeźwy i był z nim bardzo utrudniony kontakt. 39- latek nie był więc w stanie wyjaśnić, co nim kierowało, dlaczego wszedł do wody.

Ratownicy medyczni po przebadaniu mężczyzny, z uwagi na wychłodzenie organizmu zdecydowali o jego przetransportowaniu do szpitala.

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here