Pobór wody z hydrantu to kradzież.

0
547
zdjęcie poglądowe (pexels .com)

Do napełniania basenów, do prac budowlanych, czy podlewania ogródków. Jak się okazuje mieszkańcy chętnie wykorzystują wodę z hydrantów miejskich. Ale takie działanie jest kradzieżą zagrożoną karą pieniężną do 5 tysięcy złotych.

 

W związku ze stwierdzonymi przypadkami samowolnego pobierania wody z hydrantów p.poż. bez odpowiedniego zezwolenia lub bez wystąpienia szczególnych warunków jakimi jest pożar, czy bezpośrednie zagrożenie życia ZBGKiM w Gryfowie Śląskim apeluje, aby nie pozostawać obojętnym na zauważone przypadki kradzieży wody z ww. urządzeń wodociągowych.

Zakład Budżetowy Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Gryfowie Śląskim przypomina, że pobór wody z hydrantu przez osoby inne niż uprawnione służby jest kradzieżą zagrożoną karą pieniężną do 5 tysięcy złotych.

Przez kradzież wody z hydrantów może dochodzić do czasowych braków wody, a także do zerwania naturalnego osadu występującego w rurociągach tj. żelaza i manganu, powodującego zanieczyszczenie wody u odbiorców.

ZBGKiM w Gryfowie Śląskim zwraca się także z prośbą do mieszkańców o niezwłoczne przekazywanie wszelkich informacji o takich zdarzeniach pod nr tel. 500 117 064 , tel. 512 015 459 lub od poniedziałku do piątku od 7:00 do 15:00 na sekretariat: 757813484, 757813412.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here