Pobłażać śmieciarzom, czy surowo ich karać?

9
735

Pobłażliwość dla tych, którzy zaśmiecają lasy, pola, przydrożne parkingi czy rowy to nic innego jak zachęta dla kolejnych śmieciarzy do „upiększania” nam okolicy. W Gminie Lubomierz nie ma przyzwolenia na tego typu szkodliwą działalność.

 

Ustalenie sprawcy wysypywania śmieci, czy gruzu w miejscach do tego nie przeznaczonych jest niezwykle trudne. Mimo częstych patroli strażników miejskich, fotopułapek zakładanych w newralgicznych miejscach, to i tak najlepszy efekt przynoszą informacje przekazywane przez samych mieszkańców, którzy nie chcą żyć w otoczeniu śmieci. Tych jak zapewnia komendant lubomierskiej straży miejskiej jest coraz więcej. To dzięki współpracy z mieszkańcami każdego roku likwidowanych są dziesiątki dzikich wysypisk śmieci na terenie gminy.

Kilka dni temu do redakcji napisała czytelniczka, która przesłała także zdjęcia śmieci wysypanych na drodze w okolicach piaskowni w Milęcicach. Zdjęcia nie wymagają komentarza.

Strażnicy miejscy podjęli już stosowne działania. Niestety, za uprzątniecie terenu i wywóz odpadów na składowisko zapłacić będą musieli właściciele prywatnych gruntów, na których porzucono odpady. Samych śmieciarzy nie udało się jeszcze namierzyć.

Pan Artur Okuniewicz Komendant Straży Miejskiej w Lubomierzu zachęca wszystkie osoby, które mają wiedzę o lokalizacjach dzikich wysypisk śmieci, czy osób, które wywożą odpady w miejsca do tego nie przeznaczone o przekazywanie takich informacji na numer telefonu: 780 016 250. Każda nawet anonimowa informacja zostanie sprawdzona i podjęte zostaną stosowne działania zapewnia komendant SM, który mówi, iż nie ma przyzwolenia na zaśmiecanie środowiska a sprawcy takich działań będą karani.

 

9 KOMENTARZE

  1. .. dać możliwość aby można było śmieci za darmo lub za małą opłatą samemu zutylizować na śmietnisku. Ale niestety z tym jest problem. Wiem, ponieważ robiłem ostatnio porządki na strychu, garażu i uzbierało się trochę śmieci. Chciałem na przyczepie zawieźć jak człowiek na śmietnisko do Lubomierza i…… Niestety nie ma takiej możliwości!!!!! Gdzie sprawy ekologii są w tym momencie?! Nawet u nas ostatnim czasem tak jak w innych gminach – gabarytów raz w roku nie zbierają!! Jasno chyba przepisy określają że płacąc za śmieci to nam się należy…….

    • Dlaczego na wysypisko? Przecież od tego są PSZOKi. W ramach miesięcznych opłat można zawieść sporo dodatkowych odpadów rocznie. Także gabarytów, starych mebli, urządzeń elektrycznych, odpadów po remontach itd.
      Czytajcie ludzie dokumenty jakie dostajecie to będziecie mądrzejsi.

  2. Tylko krać nic innego władza nie potrafi. Niech wezmą przykłady z innych państw jak to się robi. Jak władza zrobi co do niej należy a obywatel będzie oporny to wtydy należy karać,

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here