Zatrzymani na kradzieży infrastruktury kolejowej

0
959

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku trzech mężczyzn, którzy usiłowali dokonać kradzieży nieczynnej infrastruktury kolejowej. Dwóch odpowie także za posiadanie narkotyków.

 

 

Do zdarzenia doszło późno w nocy na terenie nieczynnej linii kolejowej w miejscowości Nowy Kościół. To tam udało się dostrzec trzech mężczyzn usiłujących dokonać kradzieży przewodów urządzeń do sterowania ruchem kolejowym oraz przewodów zasilania oświetlenia.

„Mężczyźni w tym celu poprzecinali kable, jednak nie zdołali ich ukraść ponieważ zostali zatrzymani przez złotoryjskich policjantów. Dodatkowo, w wyniku sprawdzenia odzieży dwóch mężczyzn i ich podręcznych przedmiotów funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki. Przeprowadzone badania wskazały, że zabezpieczone substancje to matemfetamina.” – wspomina młodszy aspirant Dominika Kwakszys z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

 

 

Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Są to mieszkańcy Lubina w wieku od 40 do 59 lat.

„Mimo tego, że sprawcom nie udało się ukraść przewodów, nie oznacza, że nie unikną kary. Usiłowanie kradzieży mienia jest również karalne”. – przypomina policjantka.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty, a sprawa jest wyjaśniana w ramach prowadzonego postępowania. Za ten rodzaj czynu mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here