Płatne miejsca parkingowe we Wleniu?

3
650

Zaledwie kilkanaście dni temu pisaliśmy o dwupasmówce pomiędzy cmentarzami, z których jeden z ciągów zgodnie z projektem miałyby pełnić również funkcję trasy rowerowej. Jeszcze nie minęły echa komentarzy tej innowacyjnej metody dotarcia na cmentarz, a już słychać o kolejnym ”pomyśle” naszych włodarzy.

 

 

Burmistrz rzekomo na wniosek mieszkańców proponuję wprowadzenie płatnych miejsc parkingowych.

Burmistrz A. Zych – Drodzy mieszkańcy, o tym, że we Wleniu jest problem z parkowaniem, wszyscy doskonale wiecie. Dlatego tez wielu z was zwracało się z zapytaniem, czy nie byłoby możliwości utworzenia, na kawałku części rynku strefy płatnego parkowania.

Celem płatnych parkingów miało być między innymi zmniejszenie ruchu na rynku.

A.Zych – Rezultatem objęcia części miejsc postojowych opłatą może być również zmniejszenie ruchu samochodowego na wleńskim rynku.

Pan burmistrz zapomniał zapewne, iż to właśnie jego decyzją ilość miejsc postojowych na rynku wzrosła tym samym zdecydowanie zwiększył się ruch samochodowy w jego obrębie.

 

 

Do propozycji wprowadzenia płatnych parkingów we Wleniu odniósł się radny Marek Dral

Chcąc wyprowadzić samochody z rynku należałoby w pierwszej kolejności stworzyć alternatywy, bezpieczne (czytaj utwardzone, oświetlone, monitorowane) miejsca do parkowania w pobliżu, a takich nadal brak. Mieszkańcy sołectw nie skorzystają z komunikacji publicznej, chcąc zrobić zakupy w mieście, a mieszkańcy kamienic wokół rynku nie będą parkować na ogródkach działkowych.

Więc może pan burmistrz zajmie się wpierw wyznaczeniem takich miejsc wokół rynku, a później będziemy mogli poważnie dyskutować o płatnych parkingach!

Od lat rozmawiamy, to znaczy ja proszę, a burmistrz obiecuje o rozwiązanie problemu parkowania na Wąskiej i Ogrodowej. Proszę o obniżenie krawężników na pustej działce przy blokach celem utworzenia kilku miejsc postojowych (i obsadzenia terenu w głębi zielenią), które szczególnie w trakcie przebudowy ulicy Jana Pawła II będą bardzo potrzebne, ale poza kolejnymi obietnicami na działce nadal nic się nie dzieje. Rozmawialiśmy na sesjach o utworzeniu parkingów przy kościele ewangelickim i na Ogrodowej przy garażach. Nadal brak działań. Miały powstać pojedyncze miejsca na ulicy Kościuszki. Też brak działań.

Żeby nie było wątpliwości, to jestem zdecydowanie przeciw tworzeniu w tej chwili płatnych miejsc parkingowych w rynku.

-/autor: Andrzej Jaśkiewicz, WlenInfo.pl/-

3 KOMENTARZE

    • Jak niektorzy nawet w Boleslawcu nie bywaja – bo pewnie parking za drogi. Dla zameldowanych to 20 zl na miesiac lub 200 za rok. Przed napisaniemczegokolwiek wypadaloby sprawdzic u zrodla. We Wleniu powinni doplacac ,zeby ktos z bobrostrady zjechal i chocby loda kupil .

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here