Planujesz wyjazd na ferie? Uważaj na fałszywe oferty

0
256

Ferie dla mieszkańców województwa dolnośląskiego rozpoczną się dopiero za kilka tygodni. Jednak te osoby, które planują w tym okresie dłuższy wyjazd już teraz mogą zastanawiać się nad rezerwacją apartamentów lub kwater. Podczas poszukiwania miejsc noclegowych apelujemy o szeroko rozumianą ostrożność. Zanim stracimy pieniądze i szanse na udany wypoczynek upewnijmy się czy interesujące nas miejsca noclegowe istnieją.

 

Sezon ferii zimowych ruszył na dobre w ubiegły weekend. Wiele rodzin w tym okresie będzie chciało skorzystać z kilku dni wolnego. Co prawda mieszkańcy powiatu złotoryjskiego mają na to jeszcze kilka tygodni ale już teraz mogą poszukiwać atrakcyjnych ofert pokojów do wynajęcia. Przy dokonywaniu rezerwacji i wpłacaniu zaliczek muszą zachować wszelkie środki ostrożności ponieważ sezon urlopowy jest również atrakcyjny dla oszustów. Schemat działania jest wręcz banalny. Pojawia się ogłoszenie z bardzo atrakcyjnym pokojem do wynajęcia w centrum, z reguły tańsze niż oferty okolicznych pensjonatów. Rezerwacja pobytu najczęściej wiąże się z koniecznością wpłacenia zaliczki. Na pierwszy rzut oka taka oferta nie wyróżnia się niczym, co spowodowałoby zapalenie się lampki alarmowej. Finalnie okazuje się, że po wpłaceniu zaliczki kontakt z wynajmującym urywa się, strona internetowa nie działa albo dopiero na miejscu okazuje się, że pensjonat/apartament nie istnieją.

 

Podobnej sytuacji dotyczyło zawiadomienie złożone przez jednego z mieszkańców w ubiegły piątek. Mężczyzna za pośrednictwem strony internetowej dokonał rezerwacji apartamentu w turystycznej miejscowości. Kontakt z właścicielem był również telefoniczny. Aby dokonać rezerwacji apartamentu mężczyzna wpłacił zaliczkę w kwocie kilkuset złotych. Wtedy jednak kontakt ze zgłaszającym urwał się a strona internetowa przestała funkcjonować.

 

Mając na uwadze to zdarzenie i zbliżające się ferie apelujemy do mieszkańców o ostrożność podczas dokonywania rezerwacji apartamentów, szczególnie kiedy wiąże się ona z koniecznością uiszczenia zaliczki. W przypadku kiedy zostaniemy oszukani niezwłocznie o sytuacji należy zawiadomić najbliższą jednostkę Policji, przedstawiając jednocześnie dokumentację potwierdzającą zaistnienie oszustwa.

 

st. sierż. Dominika Kwakszys, KPP Złotoryja

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here