Planują budowę kompleksu garaży

0
1701

Garaże nie tylko w wielkich miastach, ale także i w naszych gminach są towarem deficytowym. Ich ceny w niektórych przypadkach są astronomiczne.

 

Garaże w miastach to towar deficytowy. Z uwagi na ich brak ceny wynajmu, bądź kupna są w niektórych lokalizacjach nader wysokie i nie każdego stać na taki luksus. Co więcej, nie wszędzie można postawić sobie garaż. Problem jest szczególnie dotkliwy na osiedlach, gdzie jest duże skupisko ludzi, gdzie na każde mieszkanie przypada nawet po kilka samochodów i gdzie de facto jest zaledwie kilka garaży.

Najtańszym sposobem na budowę garażu wolnostojącego jest garaż blaszany (wykonany najczęściej z blachy ocynkowanej). Te poza korzystną ceną mają jednak sporo wad. Garaże z blachy są mało estetyczne. Ponadto wybudowany z tego materiału garaż szybko się nagrzewa i szybko traci temperaturę, co może negatywnie wpływać np. na stan akumulatora w samochodzie lub przechowywanych w garażu środków czystości.

Zdecydowanie bardziej estetycznym i trwalszym rozwiązaniem są garaże murowane. Niestety, ceny taki są kilkukrotnie wyższe od cen „blaszaków”.

W ubiegłym miesiącu wniosek o pozwolenie na budowę zespołu garaży w Gryfowie Śląskim złożyła tamtejsza spółdzielnia. Ten jest w trakcie rozpatrywania. Zespół garaży ma powstać przy ulicy Sienkiewicza od strony ulicy Jeleniogórskiej.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here