Plantacja konopi ujawniona w lesie

9
2503

Nielegalną uprawę konopi, która znajdowała się w lesie zlikwidowali lubańscy policjanci. Zabezpieczyli łącznie 12 krzewów w różnych fazach wzrostu. Funkcjonariusze ustalają teraz, właściciela nielegalnej plantacji.

 

Policjanci z Wydziału do walki z przestępczością narkotykową lubańskiej komendy ujawnili 12 krzewów nielegalnie uprawianej konopi indyjskiej. W trakcie pełnionej służby funkcjonariusze ustalili, że w kompleksie leśnym na terenie miasta Lubania znajdować ma się nielegalna plantacje konopi indyjskich.

Policjanci od razu przystąpili do weryfikacji tej wiadomości i rozpoczęli przeszukiwanie miejsca uprawy. Dość szybko ujawnili zakamuflowaną w zaroślach uprawę konopi indyjskich. Ujawnione krzewy konopi były w rożnych fazach wzrostu oraz przy niektórych z nich znajdowały się wbite w ziemie suche gałęzie podtrzymujące łodygi. Wszystkie rośliny wykopano z gruntu oraz zabezpieczono.

W sumie zabezpieczono 12 krzewów co daje około 264 porcji gotowego narkotyku. Teraz działania kryminalnych skupiają się na ustaleniu osób lub osoby, która była właścicielem tych nielegalnych plantacji.

Zgodnie z art. 63 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani uprawa konopi innych niż włókniste zagrożona jest karą pozbawienia wolności do 3 lat, natomiast w przypadku, gdy uprawa może dostarczyć znacznej ilości ziela konopi innych niż włókniste, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń. KPP Lubań

9 KOMENTARZE

  1. Ciężko czytać te gryzmoły. Kolejna żałosna akcja policji. Nic się nie uzyska z roślin w fazie wzrostu, dopiero we wrześniu pojawiają się kwiaty z których powstanie cokolwiek dającego “kopa”, o ile rośliny się nawzajem nie pozapładniają wcześniej, czyli wszystkie na “plantacji” są żeńskie. Innymi słowy nie traćcie pieniędzy podatników na szukanie właścicieli dwunastu krzewów konopi, tylko zajmijcie się prawdziwą plagą złodziejstwa. Jak mnie policja dobija swoją indolencją :(.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here