Gryfów Śląski: Rondo imienia…

3
3334
fot. Stanisława Dam - dziękujemy!

Znajdujące się na drodze wojewódzkiej nr 360 rondo od chwili powstania jest powodem do wielu żartów. Jedni kierowcy z uśmiechem inni z irytacją podchodzą do jego wykonania.

 

Przebudowa drogi wojewódzkiej 360

Znajdujące się u zbiegu ulic Uczniowskiej i Lwowskiej w Gryfowie Śląskim rondo powstało w trakcie prowadzonej przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei we Wrocławiu inwestycji związanej z przebudową drogi wojewódzkiej nr 360. Oficjalnie do użytku oddane zostało wraz z całą inwestycją w październiku 2018 roku. I od chwili jego powstania wykonanie tego ronda u wielu kierowców wywołuje uśmiech a u niektórych irytację.

Rondo w Gryfowie Śląskim, w chwili oddania do użytku

Daleko z Wrocławia do Gryfowa Śląskiego

Lokalne władze nie mają nic do tej inwestycji, bo to droga zarządzana przez „Wrocław”. A DSDiK estetyka w położonym sto kilometrów od stolicy Dolnego Śląska Gryfowie Śląskim też nie przeszkadza. Ważne jest, iż rondo spełnia normy.

Jak nazwać rondo w Gryfowie Śląskim?

Dziś mieszkańcy dali wyraz temu, co myślą o tej stworzonej przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei inwestycji. Na rondzie w Gryfowie Śląskim stanęło pięć koszy na śmieci. Zdjęcie wykonał jeden z przejeżdżających kierowców.

Czy to zwykły chuligański wybryk, wyraz artystycznej twórczości, sugestia dotycząca konieczności nazwania tego ronda, nadania mu imienia, czy wynik irytacji tą inwestycją, którą można było wykonać o niebo lepiej? Oceńcie Państwo sami.

3 KOMENTARZE

  1. Dla mnie osobiście rondo jest ok.
    Zauważyłem że sporo kierowców nie potrafi lub nie wie jak ma się zachować i kto ma pierwszeństwo.Irytować może tylko wyjazd z ul.Lwowskiej od bloków,bo przez zasłaniające ogrodzenie i pojemniki na odpady nic nie widać.

  2. Dla mnie rondo jest ok po prostu ludzie nie potrafią jeździć na rondach bo prawko mają albo za spirytus z Czech albo zdali 80lat temu jak były dwa samochody na krzyż postawić na 2 dni policję na rondzie mandatów na wystawiać to w tedy każdy zagladnie do kodeksu drogowego i nauczą się jak mają się zachować na rondach proste

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here