#PixelMania2k22 już w ten weekend w Lubomierzu!

5
3924

Ledwo co minął XXV Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych, a tu kolejna atrakcja! Po covidowej przerwie to niezwykłe wydarzenie, odbędzie się po raz kolejny w Lubomierzu. Mowa tu oczywiście o kolejnej edycji Pixelmanii, na którą przyjeżdżają cyklicznie ludzie z ponad 25 krajów i 5 kontynentów! Warto zauważyć, że PixelMania to jedno z nielicznych wydarzeń artystycznych o zasięgu światowym organizowanych w naszym regionie.

 

Dlatego też serdecznie zapraszamy na rynek w Lubomierzu już w tę sobotę o godzinie 10:30, gdzie odbędzie się wielkie grupowe zdjęcie wszystkich uczestników #PixelMania2k22. Dzięki temu będzie można spotkać nieziemskie postaci na żywo, ale także zrobić sobie z nimi wspólne zdjęcie.

Historia imprezy.

Po czterech latach umiejscowienia wydarzenia we Wleniu, w 2019 organizator, na serdeczne zaproszenie burmistrza Marka Chrabąszcza oraz radnych, zdecydował się przenieść PixelManię do Lubomierza i został tam bardzo gorąco przyjęty przez mieszkańców tego miasta.

 

Czym jest cosplay?

Cosplay to niesamowita pasja oraz magiczne hobby, w którym zdolni artyści tworzą stroje z bajek, filmów bądź gier a następnie wcielają się w dane postaci na różnego rodzaju wydarzeniach. Dzięki cosplayerom możemy spotkać swoje ulubione postaci żywcem wydarte z świata marzeń bądź snów.

“Cosplay to nie tylko „przebieranie się”. To zabawa, hobby, pasja, ciągłe doskonalenie siebie i swoich umiejętności. Jakich? Od występów scenicznych przez pozowanie na szyciu i obróbce różnych materiałów kończąc.” – mówił Mateusz Zahora, znany polski fotograf cosplayowy ze Studia Zahora (https://www.facebook.com/studio.zahora.eu).

Idea imprezy.

Głównym celem PixelManii jest zaprezentowanie uroków naszego regionu, jako miejsca pełnego niesamowitych miejsc i idealnych miejsc, tylko czekających na to by stworzyć w nich nową opowieść. To także umożliwienie fotografom i cosplayerom dzielenie się swoim doświadczeniem, oraz wiedzą, dzięki czemu każdy z uczestników wyjdzie z tego wydarzenia bogatszy o nowe doświadczenia. Rezultatem imprezy są tysiące zdjęć promujące Miasto i Gminę Lubomierz oraz cosplay na całym świecie.

5 KOMENTARZE

  1. Fetyszystów masz w kościele. To oni się modlą do ukrzyżowanego kolesia dwa tyś lat temu. Który miał urojenia że gada sobie z dziwnymi rzeczami. Podejrzewam że mógł być homo bo przez 33lata zadawał się prawie tylko z “kolegami”

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here