Pijani rowerzyści na celowniku lwóweckiej policji

2
1085
zdjęcie poglądowe (fot.:mazowiecka.policja.gov.pl)

Tylko w niedzielę policjanci zatrzymali czterech rowerzystów będących pod wpływem alkoholu. Niechlubny rekordzista wydmuchał blisko 2 promile!

 

Policjanci przypominają, iż rowerzysta to niechroniony uczestnik ruchu drogowego. Podczas zderzenia z samochodem nic go nie chroni. A po spożyciu alkoholu spada poziom uwagi, refleksu a także mogą wystąpić problemy z utrzymaniem równowagi. Wiązać się to może z nieprzewidzianym upadkiem lub spowodowaniem zdarzenia drogowego. Nietrzeźwy rowerzysta stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także innych uczestników ruchu. Niestety, apele policji, czy nawet zaostrzenie kar, nowy taryfikator mandatów, który za jazdę pod wpływem przewiduje surowe grzywny nie wpływa studząco na wszystkich.

Wraz z początkiem wakacji oraz idealną pogodą na drogach można zauważyć dużą ilość rowerzystów, w tym również tych jadących na ,,podwójnym gazie”. Tylko w niedzielę, 26 czerwca policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego lwóweckiej policji zatrzymali czterech kierujących rowerami, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu.

„Niechlubny rekordzista, który został zatrzymany w Uboczu wydmuchał blisko 2 promile alkoholu. Ponad 1 promil wydmuchało dwóch mężczyzn w miejscowości Pławna Górna. Natomiast niecały promil, 35- letni rowerzysta w miejscowości Oleszna Podgórska.” – wspomina sierż. Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji, która po raz kolejny zwraca się z apelem, aby po spożyciu alkoholu nie wsiadać na rower.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here