Pies został odłowiony i trafił do schroniska. Może go rozpoznajecie?

0
1022
fot.: UGiM Lwówek Śl.

W dniu wczorajszym tj.: 12.01.2023 w godzinach porannych w Rakowicach Wielkich udało się odłowić psa, którego fotografie prezentujemy. Działania zabezpieczała i prowadziła lwówecka Straż Miejska z udziałem lekarza weterynarii.

 

 

„Pies ten błąkał się od dłuższego czasu w okolicach Rakowic Wielkich, a także często przebywał we wspomnianej wsi, budząc obawy mieszkańców, którzy informowali Straż Miejską o jego przemieszczaniu się. Kilkukrotne próby odłowienia i zabezpieczenia zwierzęcia kończyły się niepowodzeniem, gdyż zwierzę było nieuchwytne, płochliwe i bardzo nieufne do ludzi.” – czytamy na stronie magistratu.

Wreszcie się udało, suka w wieku około 1,5 roku, rasy mieszanej, posiadająca cechy bernardyna i moskiewskiego psa stróżującego została odłowiona i trafiła do schroniska.

„Straż Miejska zwraca się z prośbą do wszystkich, którzy mogą pomóc w ustaleniu właściciela tego psa. Istnieje duże prawdopodobieństwo, iż pies ten został porzucony. Zebrane już w tej sprawie przez Straż Miejską informacje zostaną niezwłocznie przekazane Policji.” – dodają urzędnicy.

 

 

Przypominamy, iż porzucanie zwierzęcia, a w szczególności psa lub kota, przez właściciela bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje spełnia znamiona znęcania się nad zwierzętami, a tym samym stanowi przestępstwo z art. 35 ust. 1a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o ochronie zwierząt i zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

Wszystkie przypadki, podejrzenia znęcania się nad zwierzętami można zgłaszać na numer alarmowy 112.

fot.: UGiM Lwówek Śl.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here