Obywatelskie ujęcie pijanej kierującej

0
3152

Świadek ujął 50-latkę, która mając 3 promile alkoholu w organizmie kierowała osobowym VW. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat więzienia, utrata prawa jazdy oraz grzywna. Policjanci dziękują za wzorową obywatelską postawę.

 

 

26 maja 2023 roku dyżurny lwóweckiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, iż w miejscowości Mirsk doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwej kierującej. Skierowani na miejsce dzielnicowi w rozmowie ze świadkiem zdarzenia ustalili, że kobieta zataczając się wyszła z apteki po czym wsiadła do samochodu i próbowała odjechać. Widząca tą sytuację mężczyzna, podbiegł do pojazdu, zabrał kierującej kluczyki i wezwał na miejsce Policję.

Przybyli na miejsce mundurowi zbadali stan trzeźwości 50-letniej kobiety. Badanie alkomatem wykazało u niej 3 promile alkoholu w organizmie.

 

 

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mieszkanka powiatu lwóweckiego odpowie teraz przed sądem. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Policjanci składają serdeczne podziękowania za obywatelską i godną naśladowania postawę zgłaszającego. Przypominamy również, że każdy świadek przestępstwa ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

-/starszy sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here