Pędził przez Pielgrzymkę ponad 100 km/h

9
139

Jazda samochodem z nadmierną prędkością to ryzyko utraty prawa jazdy ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia samego kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego. Niestety nadal nie wszyscy zdają sobie sprawę z tych konsekwencji i nie respektują obowiązujących przepisów. Policjanci ze złotoryjskiej drogówki zatrzymali kierującego, który w obszarze zabudowanym pędził ponad 100 km/h w związku z czym stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

 

Policjanci ze Złotoryi każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wyciągając konsekwencje w stosunku do tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy. Zatrzymują między innymi takich kierowców, którzy nie stosują się do przepisów i znaków drogowych, które określają dopuszczalną prędkość na drodze oraz jednocześnie narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo.

 

Przykładem takiego zachowania jest 44-letni kierujący osobowym mercedesem, który dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość w miejscowości Pielgrzymka. Przeprowadzony pomiar prędkości wykazał, że auto pędziło przez miejscowość ponad 100 km/h. Za popełnione wykroczenie mężczyznę czeka teraz 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami. Dodatkowo policjanci nałożyli na 44-latka mandat a jego konto powiększyło się również o 10 punktów karnych.

 

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle główna przyczyna wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko ryzykuje nie tylko utratę prawa jazdy ale przede wszystkim życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

 

st. sierż. Dominika Kwakszys, KPP Złotoryja

9 KOMENTARZE

  1. zmierzona predkoc, to tak naprawde predkosc radiowozu, ktory poruszając sie z podobna predkosca co kierowca obdarowany mandatem, również naraża na niebezpiczenstwo siebie i innych.

      • Do 50km/h masz dopuszczalne przekraczasz dopiero od 51km/h (przekraczamy normę) reasumując Panie Arystotelesie (50km jako stała) – 114km zostaje nam 64 km/h o które pojazd przekroczył prędkość. W 64 km/h) mieści się tylko jedna 50 (km/h) Panie Arystoteles weź się Pan lepiej za materiał szkoły podstawowej i nie wal nowych hipotez 😛 ozdrawiam.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here