Pędził 122 km/h w terenie zabudowanym, bo… testował swój samochód

0
1413

Funkcjonariusze z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu podczas dokonywania pomiaru prędkości zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierujący w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 72 km/h. 22-latek, który wykazał się skrajnie lekceważącym stosunkiem do obowiązujących przepisów, nie mógł liczyć na taryfę ulgową. Jego nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie kosztowało go 2500 tysiąca złotych oraz 10 punktów karnych. Policjanci zatrzymali mu także prawo jazdy.

 

 

Policjanci z Lubania w trakcie działań, podczas których dokonywali pomiaru prędkości na drodze krajowej nr 30, zauważyli samochód jadący z nadmierną prędkością. Kierowca tego auta pędził 122 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Gdy mundurowi zatrzymali volkswagena do kontroli, okazało się, że za kierownicą siedział 22-letni mieszkaniec Lubania.

Mężczyzna za swoje skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie na drodze stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Swoją szybką jazdę tłumaczył tym, że chciał przetestować możliwości swojego samochodu. Sprawdzanie osiągów auta zakończyło się dla młodego kierowcy również mandatem karnym w wysokości 2500 tysięcy złotych i 10 punktami karnymi.

Policja apeluje o rozwagę na drodze i przypomina, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych i to często tych najtragiczniejszych. Kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia zarówno swojego, jak i innych uczestników ruchu.

-/mł. asp. Przemysław Ratajczyk, KWP Wrocław/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here