Pędził 103 km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy

7
1435

Policjanci lwóweckiej drogówki podczas kontroli pomiaru prędkości na Drodze Krajowej nr 30 zatrzymali do kontroli kierującego, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

 

9 marca br. przed południem funkcjonariusze lwóweckiej drogówki dokonywali pomiaru prędkości w miejscowości Pasiecznik na Drodze Krajowej nr 30, gdzie doszło do przekroczenia prędkości o 53 km/h przez 33-letniego kierowcę. Mężczyzna poruszał się pojazdem marki Audi. Kierujący mężczyzna śpiesząc się zapomniał, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, w sytuacji gdy na obszarze zabudowanym dopuszczalna prędkość zostanie przekroczona o więcej niż 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dodatkowo kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych i otrzymał dziesięć punktów karnych.

Przypominamy!

Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

-/sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski/-

7 KOMENTARZE

  1. patrze na zdjecie… i… wg mnie chamskie zachowanie policji!!! ostatnie 200 metrow (50km) w strone Gryfowa, ja mu sie nie dziwie ze depnal przed taka gora. Jak by zlapali go przy pierkarni, sklepie czy osrodku zdrowia, to powinni byc z siebie dumni, ale tak to uwazam ze to chamstwo z ich strony

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here