Pożar w Gryfowie Śląskim. Kobieta nastawiła obiad i poszła na zakupy

4
340

Sześć zastępów straży pożarnej zostało zadysponowanych do pożaru w Gryfowie Śląskim. Na miejscu okazało się, że spalił się garnek.

Kilka minut przed godziną 11 w piątek 13 września 2019 roku do powiatowego stanowiska kierowania w Lwówku Śląskim wpłynęła informacja o pożarze w jednym z mieszkań w Gryfowie Śląskim. Zgłoszenie brzmiało poważnie. Wynikało z niego, iż z okna od podwórka widać wydobywający z mieszkania dym. Dym widać także na korytarzu. Budynek dwukondygnacyjny. Z mieszkanką nie ma kontaktu.

Dyżurny PSK w Lwówku Śląskim na miejsce natychmiast zadysponował sześć zastępów strażaków, w tym: dwa zastępy z JRG Lubań oraz JRG Lwówek Śląski, OSP Gryfów Śląski, OSP Ubocze i OSP Lubomierz.

Po przybyciu strażaków na miejsce okazało się, iż spalił się pozostawiony na kuchence garnek z obiadem.

Strażacy z Lubomierza zostali zawróceni z drogi, podobnie jak strażacy z Ubocza.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Trzeba pamiętać, że strażacy każde zdarzenie muszą traktować poważnie. Trudno też na podstawie telefonicznego zgłoszenia, ocenić jakich rozmiarów jest pożar, dlatego w każdym przypadku dysponowane są pełne siły i środki. Okazuje się, że strażacy statystycznie dość często jeżdżą do pożarów kuchennych. Pamiętajmy, jak cenny jest czas strażaków, jakie koszty niosą z sobą takie akcje i że wyjazd do garnka angażuje służby, które w tym czasie mogłyby nieść pomoc w innym miejscu. Dlatego zanim wyjdziemy z domu, zanim pójdziemy spać sprawdźmy, czy na kuchence nic się nie gotuje.

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here