Panie burmistrzu! Ucz się pan od mieszkańców

3
2394

Na naukę nigdy nie jest za późno, może więc pan burmistrz wybierze się do Marczowa i zobaczy jak szybko, sprawnie i profesjonalni można uporządkować pobocze drogi i ułatwić mieszkańcom, szczególnie starszym korzystanie ze stromego podejścia.

 

Przypomnijmy. Pracownicy Urzędu Gminy przez kilka miesięcy z poświęceniem walczyli z montażem barierek mających na celu ułatwienie poruszania się po stromym podejściu starszym mieszkańcom Marczowa. Betonowali słupki, potem je wyrywali, aby całość przesunąć o kilkadziesiąt centymetrów. Na koniec całość zasypali tłuczniem. Na efekty tak prowadzonych robót nie trzeba było długo czekać. Wystarczył większy deszcz, a jak pisał jeden z mieszkańców Marczowa – Niby chodnik obok barierek został wypłukany przez wodę jak gmina z pieniędzy.

W ubiegłym tygodniu grupa mieszkańców w kilka godzin zrobiła to, z czym burmistrz nie potrafił sobie poradzić niemal przez rok. Wystarczyła koparka, sprzęt do zamiatania i dobre chęci. Pobocze drogi zostało oczyszczone, skarpa wyrównana, a droga pozamiatana.

 

-/ Andrzej Jaśkiewicz, Wleninfo.pl /-

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here