Paliwa znowu podrożały

15
909

Ceny paliwa na stacjach benzynowych poszybowały mocno w górę. W ostatnim tygodniu odnotowano wzrost o ok. 1 zł.

 

W połowie kwietnia na stacjach paliw można było obserwować dynamiczny kilkudziesięciogroszowy wzrost cen oleju napędowego. Teraz tą samą drogą podąża benzyna, której cena zaczyna szybko odrabiać straty do diesla.

Biorąc pod uwagę kierunek i tempo zmian na paliwowym rynku hurtowym można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że to jeszcze nie koniec tego rajdu cenowego.

Prognozy specjalistów z e-petrol nie pozostawiają złudzeń. Ci już z końcem ubiegłego tygodnia przewidywali, iż cena benzyny może przekroczyć niedawno trudną do wyobrażenia granicę 7 zł/l. Szacowali, że za 1 litr bezołowiowej zapłacimy między 6,92 a 7,04 zł. Utrzymać swój poziom lub nieznacznie zdrożeć miał ON. Tu prognozowane są ceny w zakresie 7,34–7,47 zł/l. Podobnie sytuacja ma się z autogazem. Według e-petrol jego ceny mogą się wahać między 3,69–3,80 zł/l.

Prognozy prognozami, jednak na niektórych stacjach w naszym powiecie cena popularnej 95-tki przekroczyła już 7,20 zł za litr. I jak tak dalej pójdzie to w tym miesiącu cena benzyny może przekroczyć 8 zł za litr.

15 KOMENTARZE

  1. Rząd i Orlen do spółki z lotosem przeginają… Ropa na światowych rynkach kosztuje bardzo podobnie jak w styczniu czy lutym. Kurs dolara również jest podobny. Więc dlaczego paliwo nie kosztuje 5 złotych za litr jak w styczniu czy lutym, tym bardziej że mamy VAT 7 a nie 23 procent???

  2. Jak była wojna w Iraku, ropa na rynkach światowych kosztowała po 140$ za baryłkę a na stacjach była po 5,40. Teraz kosztuje na giełdach po 110 a na stacja po ponad 7 pln.

  3. Warto dodać, że Orlen i Lotos w dalszym ciągu kupują rosyjską ropę oraz inne wysoko jakościowe paliwa. Polska za rosyjską płaci Putinowi po 65 $ za baryłkę, przeliczeniu na 1 l wychodzi 1,7 zł a nam wciskają, że kupują po 110 $ aktualna cena na giełdzie ale ropy nie rosyjskiej. Premier tak zarzucał Niemcom i Francji, że wspierają Putina a Polska kogo finansuje?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here