Owad przyczyną czołowego zderzenia. Dwie osoby w szpitalu

0
2757

W wyniku czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych dwie osoby, w tym kobieta w ciąży trafiły do szpitala. Przyczyna zderzenia – owad.

 

Około godziny 15 w miejscowości Nielestno w gminie Wleń doszło do czołowego zderzenia się dwóch samochodów osobowych. Na miejsce natychmiast wezwano straż pożarną (OSP Wleń, OSP Pilchowice i JRG PSP Lwówek Śl.), zespół ratownictwa medycznego oraz policję.

Z wstępnych ustaleń lwóweckich policjantów wynika, iż do jadącego od strony Jeleniej Góry samochodu marki Seat przez otwartą szybę wleciał owad. Jego kierowca, zamieszkały na terenie powiatu lwóweckiego 53- letni obywatel Ukrainy chciał go wygonić z auta, w tym momencie stracił on na chwilę panowanie nad pojazdem, auto zjechało na przeciwległy pas i zderzyło się czołowo z samochodem marki Renault prowadzonym przez 35- letniego mieszkańca powiatu bolesławieckiego.

W wyniku zderzenia kierowca Renaulta oraz pasażerka będąca w ciąży trafili do szpitala.

 

– Obaj kierowcy byli trzeźwi – wyjaśnia st. sierżant Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji.

Mundurowi prowadzili na miejscu czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia, które prawdopodobnie będzie zakwalifikowane jako wypadek. W tym czasie droga Wleń – Jelenia Góra była nieprzejezdna, a ruch kierowany był objazdami.

Warto tu wspomnieć podobne darzenie, które miało miejsce pod koniec września na trasie Jelenia Góra – Złotoryja, gdzie osa wleciała do samochodu. Wówczas 81- letni kierujący samochodem próbując wyrzucić owada z auta również stracił panowanie nad pojazdem i ten uderzył w drzewo.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here