Oświadczyny podczas przysięgi wojskowej we Wleniu

6
3282
zdjęcia: 23 Śląski Pułk Artylerii w Bolesławcu.

Wojskowa przysięga na wleńskim rynku miejskim stała się okazją do wyznania miłości i złożenia oświadczyn, które zostały przyjęte, co publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

 

W sobotę, 6 lipca na rynku miejskim we Wleniu w obecności zaproszonych gości, rodziców i przyjaciół 66 elewów dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej piątego tegorocznego turnusu zostało pełnoprawnymi kandydatami na żołnierza zawodowego.

Przysięga to dobry moment na wręczenie wyróżnień za najlepsze wyniki w czasie podstawowego szkolenia. Wyróżniającym się żołnierzom w obecności ich rodzin dowódca 23 Śląskiego Pułku Artylerii płk Krzysztof Malankiewicz wręczył listy gratulacyjne.

Wydarzenie niewątpliwie jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego żołnierza. Jednak ta przysięga z pewnością przez wszystkich zostanie zapamiętana na długo, a w szczególności przez jedną ze składających przysięgę kobiet.

W pewnym momencie żołnierka została wywołana przed front szyku a naprzeciw wyszedł jej ukochany. Ku zaskoczeniu wszystkich, mężczyzna ukląkł i oświadczył się. Pojawiły się również kwiaty, a po chwili słychać było gromkie brawa zebranych.

Dodatkową atrakcją uroczystości była wystawa sprzętu wojskowego, w tym zestawu do nauki celowania CYKLOP oraz wyrzutnie rakietowe WR 40 LANGUSTA. 122-milimetrowa wyrzutnia rakietowa znajduje się w wyposażeniu dywizjonów artylerii rakietowej.

6 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here