Oprawca nie zastosował się do nakazu opuszczenia lokalu. Dostał 30 dni aresztu

2
808

Z dniem 30 listopada 2020 roku weszły w życie przepisy umożliwiające funkcjonariuszom policji nałożenie nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zamieszkiwanego lokalu oraz zakazu zbliżania się do lokalu w trakcie interwencji domowej związanej z przemocą.

 

Lubańscy policjanci skorzystali z nowego narzędzia podczas przeprowadzonej interwencji domowej wobec 42- latka mieszkańca gminy Leśna. 16 grudnia br. mundurowi wydali na niego nakaz natychmiastowego opuszczenia lokalu wspólnie zamieszkiwanego z osobami pokrzywdzonymi na okres 14 dni oraz zakaz zbliżania się do nich na odległość mniejszą niż 100 metrów.

Już na drugi dzień funkcjonariusze podczas sprawdzenia przestrzegania wymienionych nakazów i zakazów stwierdzili, że doszło do ich złamania. 42- latek został zatrzymany w związku z popełnionym wykroczeniem i doprowadzony do Sądu Rejonowego w Lubaniu. Sąd nie miał wątpliwości, że tylko najwyższa kara 30 dni aresztu pozwoli na zobligowanie sprawcy do poszanowania prawa i taką też karę wymierzył.

Wprowadzenie nowych instrumentów prawnych, pozwala na szybkie izolowanie osoby stosującej przemoc od osoby dotkniętej przemocą w sytuacji gdy stwarza ona zagrożenie dla życia i zdrowia domowników.

-/asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań /-

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here