Odnaleźli 13-latkę, która zgubiła się w lesie

4
1857

Nastolatka wybrała się rowerem do sąsiedniego województwa, aby zrobić zdjęcie na swój profil w Internecie, ale straciła orientację w terenie. Telefon komórkowy okazał się pomocny w namierzeniu lokacji zaginionej. Dziecko całe i zdrowe wróciło do domu.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu otrzymali informację o 13-letniej mieszkance powiatu lwóweckiego, która podczas wycieczki rowerowej zagubiła się w lesie. Dyżurny natychmiast w rejon leśny wysłał policjantów z Nowogrodźca. Następnie pojawiła się kolejna informacje, że przy autostradzie stoi młoda kobieta. Dyżurny próbował kontaktować się z nastolatką, ale pojawiły się utrudnienia bo kończył jej się prąd w telefonie.

Funkcjonariusze prowadzący poszukiwania jadąc autostradą zauważyli dziewczynę po przeciwnej stronie drogi i nie mogąc w krótkim czasie dotrzeć do niej pojazdem służbowym rozdzielili się. Dzielnicowy pieszo przez A4 dotarł do wystraszonej nastolatki. Jak ustalił nic jej się nie stało i czuła się dobrze. Mieszkanka powiatu lwóweckiego wyjaśniła, że rower zostawiła w lesie a sama przeszła przez ogrodzenie i dotarła do autostrady. Funkcjonariusz poszedł po rower i po dojechaniu radiowozu 13-latka wraz z jednośladem została przewieziona do bolesławieckiej komendy a następnie przekazana rodzicowi.

Tym razem wycieczka do innego województwa, aby zrobić fotkę na portal społecznościowy zakończyła się szczęśliwie, aczkolwiek bez zrobienia planowego zdjęcia.

Odnalezione przez mundurowych dziecko wróciło całe i zdrowe do domu. Oczywiście rodzice znali inny cel wycieczki swojej córki, miała pojechać do koleżanki.

 

-/autor: asp.szt. A.Kublik-Rościszewska, KPP Bolesławiec/-

 

4 KOMENTARZE

  1. Kidys 13 letnie dzieci byly samodzielne i wiedzialy , co robic , a teraz to prawie panny ( majace sie za dorosle ) a obesrane po uszy , gdy tylko FB pod reka nie ma. Niedaleko pada jablko od jabloni .

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here