Nie wyhamował. Na miejscu policja i pogotowie

8
3447

Jedną z częstszych przyczyn zdarzeń drogowych jest niezachowanie ostrożności i najechanie na tył pojazdu poprzedzającego. W większości przypadków winni są kierujący jadącego z tyłu.

 

Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło w poniedziałkowe przedpołudnie na ulicy Jaśkiewicza w Lwówku Śląskim. Z wstępnych informacji wynika, iż kierujący samochodem osobowym marki Audi 65- letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego w wyniku niezachowania należytej ostrożności najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki Volkswagen Jetta prowadzonego przez 27- letniego kierowcę z naszego powiatu.

Na miejsce natychmiast wezwani zostali lwóweccy policjanci. Jednak podczas wykonywania czynności poszkodowany w zdarzeniu mężczyzna źle się poczuł, wobec czego na miejsce dysponowano także zespół ratownictwa medycznego.

– Obaj kierowcy byli trzeźwi – wskazuje oficer prasowa lwóweckiej policji.

O tym, czy zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako kolizja, czy jako wypadek zdecydują obrażenia, jakich doznał młodszy z mężczyzn. Na miejscu już czynności wykonuje grupa dochodzeniowo- śledcza. Występują niewielkie utrudnienia w ruchu.

Policjanci nieustannie przypominają o konieczności zachowania należytej ostrożności oraz odległości przez poprzedzającym nas pojazdem. Bardzo ważna jest czytelność jazdy: wczesne zwalnianie i hamowanie, używanie kierunkowskazów, czy obserwowanie sytuacji za nami w momencie hamowania. Niestety, konsekwencje takich zdarzeń niejednokrotnie są dramatyczne.

8 KOMENTARZE

  1. Tak, zlinczujcie człowieka bo miał stłuczkę. Ludzie co z wami? Czy każdy artykuł musi być komentowany? No stało się. Każdego z nas może to spotkać. Dobrze, ze nic nikomu się poważnego nie stało. Dobrze, ze ludzie żyją. Pan i tak ma już duży stres sama sytuacja to jeszcze komentujcie jaki to straszny człowiek. Starym trzeba zabierać???? A zobaczcie jal 18-latki jeżdżą? Im nie dawać? Co za społeczeństwo.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here