Okradli pensjonat. Grozi im do 15 lat więzienia

0
1380
zdjęcie pogladowe

Złodziejska para działała w warunkach recydywy. Teraz z pewnością wrócą do więzienia. Za kradzież z włamaniem grozi im do 15 lat więzienia.

 

Sposób na łatwy zarobek wydawał się im prosty i doskonały. 38- latek i 46- latka wynajęli na jedną noc pokój w jednym z pensjonatów na terenie Świeradowa- Zdroju. W trakcie pobytu dokonali rozpoznania po czym pod osłoną nocy wyłamali zamek w drzwiach prowadzących do pomieszczenia gospodarczego skąd ukradli między innymi laser obrotowy do poziomowania fundamentów, piłę łańcuchową, szlifierkę kątową, klucze nasadowe, grzechotki.

Łup spakowali do samochodu i odjechali. Kiedy właściciele się obudzili i zauważyli kradzież natychmiast powiadomili policję. Wstępnie wartość strat oszacowano na kwotę 6.600 złotych.

Wprawdzie meldując się para dała dowody osobiste, jednak szybko okazało się, że te były sfałszowane. W ustaleniu sprawców przestępstwa pomógł jednak monitoring. Lubańscy kryminalni szybko wytypowali podejrzanych.

„Z posiadanej wiedzy wynikało, że osoby te mogą przebywać na terenie działania bogatyńskiej jednostki policji.” – tłumaczy asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń z lubańskiej policji, która wyjaśnia, iż funkcjonariusze z Lubania natychmiast powiadomili o tym kolegów z bogatyńskiej policji. Ci jak się okazało dobrze znali podejrzanych i po dwóch dniach od zdarzenia zatrzymali sprawców przestępstwa.

„Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów kradzieży z włamaniem 38- letniemu mężczyźnie oraz 46- letniej kobiecie. Ponadto żeńska część duetu usłyszała zarzut kradzieży ubrań w sklepie odzieżowym w Lubaniu.” – dodaje policjantka.

Para złodziei czynów tych dokonała w warunkach tzw. recydywy, ponieważ w przeszłości byli karani za podobne przestępstwa. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here