Okradli i pomalowali pomnik papieża. Nic się nie stało?

10
1495

Policja potwierdza, iż do chwili obecnej nikt nie złożył zawiadomienia w sprawie zniszczenia pomnika papieża i kradzieży pastorału! Czy doszło do przestępstwa?

 

Symbole mówią często więcej niż tysiące słów. W ten sposób przemawiają do nas pomniki. Symboliczne może być także namalowanie na pomniku różnych znaków (graffiti). Odwrócony krzyż, pomalowane powieki i łza pod okiem nie pozostawiają wątpliwości, co chciał przekazać osobnik, który w ostatnich dniach namalował takie symbole na pomniku Jana Pawła II w Lwówku Śląskim. „Tatuaże” ale i kradzież pastorału, którego symbolika też nie jest bez znaczenia, bo przecież jego zakrzywienie u góry oznacza troskę pasterską biskupa, którym ma odciągać wiernych od zła. Natomiast środkowa część pastorału oznacza podporę i symbolizuje służbę ludowi, stanowcze działanie w kierowaniu i rządzeniu wiernymi, w popieraniu ich i obronie oraz umacnianie wiary.

Zło, jakie przez lata trawiło kościół i zmowa milczenia, a wręcz ukrywania sprawców pedofilii w kościele dziś za sprawą dziennikarskich śledztw ujrzała światło dzienne. Obrazy te zmieniły także wśród wielu wiernych postrzeganie kościoła i pasterzy. Bezradność w obliczu zła zmusza do krzyczenia, czy jednak niszczenie pomnika może być potraktowane jako wyraz sprzeciwu, czy jedynie jako chuligański wybryk?

Dla wiernych, ale z pewnością i nie tylko, odwrócony krzyż, pomalowane powieki i łza pod okiem oraz skradziony pastorał z pomnika papieża, to postępowanie godne potępienia i najwyższej kary. Zgodnie z zapisami art. 261. kodeksu karnego „Kto znieważa pomnik lub inne miejsce publiczne urządzone w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego lub uczczenia osoby, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.”.

Co niezwykle dziwne w tej sprawie to brak reakcji na to, co stało się z pomnikiem Świętego Jana Pawła II, Papieża Polaka w Lwówku Śląskim. Mimo upływu doby, od chwili kiedy to redakcja Lwówecki.info na swoich stronach poinformowała o incydencie, a chwile wcześnie przekazała takie informacje dziekanowi i policji, Komenda Powiatowa Policji w Lwówku Śląskim nadal (godz. 10:45 dnia 03.11.21r) nie otrzymała żadnego zgłoszenia. Oficer prasowa lwóweckiej policji potwierdza nam, iż policjanci na podstawie materiału opublikowanego na stronach Lwówecki.info podjęli czynności i zbierają informacje. Ale „zbieranie informacji” nie oznacza w tym przypadku ścigania podejrzanych, bo takowe ściganie odbywa się na wniosek a nie z urzędu. Czyli do póki nikt nie zgłosi przestępstwa, policja nikogo ścigać nie będzie.

„Jakie kroki będą podejmowane, o tym będzie decydował proboszcz” – tłumaczył redakcji lwówecki.info w dniu wczorajszym rzecznik prasowy diecezji legnickiej.

Czy dalej będziemy udawać, że nic się nie stało?

Sporo wątpliwości w sprawie budzi także to, kiedy doszło do kradzieży pastorału. Z informacji, jakie spływały do redakcji wynika, iż mogło to być już kilka dni temu. Jednak nie są to informacje potwierdzone, poparte np. zdjęciami.

10 KOMENTARZE

  1. Wieslawa Swieczkowska JP2 krył, tuszował, zakazywał ujawniać przypadki pedofilii księży katolickich na masową skalę, na całym świecie. Kryjąc przestępców, zwyrodnialców, swoich pracowników, sam jest winny zbrodni wobec ludzkości. Krył pedofilię wśród księży w USA, przyjął w Watykanie abp. Lowa, któremu tam groziło więzienie.

    Robił świętych z przestępców, np. kardynała Stepinaca, Chorwata, który zachęcał do eksterminacji Serbów. W czasie jego papieżowania miały miejsce największe afery finansowe, np. pranie brudnych pieniędzy przez Bank Watykański, kontakty z mafią włoską. Szerzej o tym pisze Paul Williams w książce ‘Watykan zdemaskowany”. Jego świętość powinna zostać unieważniona, a liczne pomniki hańby usunięte na całym świecie. Tysiące zgwałconych dzieci przez katolickich księży przez wieki to główny dorobek Watykanu. Mistrzem był nasz arcybiskup Wesołowski, hiena seksualna…

    Dalej zasługuje na pomniki?

  2. Chyba pomnik już doprowadzony do porządku z tego co słyszałem czyli to co bezmyślnie chciano zniszczyć naprawione wiec po co tak się ciągle nakręcać. Ludzie zajmijcie się żywymi, może ktoś obok was potrzebuje pomocy, wsparcia, empatii.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here