Bo najważniejszy jest uśmiech dziecka

0
948

Dla każdego z rodziców uśmiech dziecka jest najważniejszy i bezcenny. Dobrze wiedzieli o tym także organizatorzy sobotniego festynu, którzy dla najmłodszych przygotowali moc atrakcji. Obserwując wydarzenie trudno jednak było nie zauważyć, iż rodzice bawili się równie dobrze, jak dzieci.

 

W sobotę, 21 sierpnia w sołectwie Wieża koło Gryfowa Śląskiego odbył się festyn dla dzieci. Na wszystkich, którzy korzystając z pięknej pogody zdecydowali się przyjść na plac przy świetlicy wiejskiej w Wieży czekało wiele atrakcji. Przybyłych powitali wspólnie Sołtys Renata Adamska, pomysłodawczyni wydarzenia Aneta Pałkowska, Przewodnicząca Rady Powiatu Lwóweckiego Małgorzata Szczepańska, współprowadzący wydarzenie radni Arkadiusz Cichoń i Mariusz Kozak oraz Burmistrz Olgierd Poniźnik.

– Bardzo się cieszę, że jest to festyn rodzinny, jakich teraz mało, a jest przecież duże zapotrzebowanie na tego rodzaju imprezy – mówił witając gości Burmistrz Gryfowa Śląskiego, który docenił wysiłek wszystkich organizatorów i złożył im serdeczne podziękowania.

Bieg wieżozwierza

Recepta na uśmiech dziecka i aktywnie spędzony czas na świeżym powietrzu wydaje się być niezwykle prosta. Kawałek łąki, kilka bel siana, kilka opon, trochę starych desek, siatka i sznurek. To właśnie z takich materiałów organizatorzy biegu wieżozwierza przygotowali tory przeszkód. Dla każdej z grup wiekowych wytyczona została inna trasa.

Przed biegiem oczywiście musiała się odbyć rozgrzewka, którą prowadził pan Arkadiusz Cichoń. On też pokazywał dzieciom jak sprawnie pokonać całą trasę.

Podczas biegów rywalizacja była bardzo zacięta. Na mecie wszyscy jednak byli zwycięzcami i każdy otrzymywał drobną nagrodę. Nie chodziło bowiem o sukces tylko o dobrą zabawę.

Dobra zabawa

Pomiędzy kolejnymi biegami rodzice mogli niemal całkowicie zapomnieć o swoich pociechach. Tymi znakomicie zajmował się Mariusz Kozak, który organizował dla nich tańce i różne konkursy. Każda z potyczek kończyła się wręczeniem nagrody.

Nie tylko na słodko

Rodzice w tym czasie mogli zajrzeć do namiotu, w którym można było znaleźć wiele słodkości. Soki, kawa, herbata, różnego rodzaju domowej roboty ciasta, czy gofry czekały tu na łasuchów. A dla tych, którym wysiłek dał się we znaki była kiełbasa z grilla.

Pożar domu w Wieży

Pojawienie się strażaków zazwyczaj nie oznacza nic dobrego. Przyjeżdżają oni ratować dobytek, zdrowie i życie. Tym razem druhowie z OSP KSRG Gryfów Śląski przyjechali, żeby umilić czas najmłodszym. Dzieci mogły zobaczyć strażacki sprzęt, wsiąść do wozu, czy założyć hełm. Ale strażacy przygotowali dla nich także zadania bojowe. Odważni „gasili pożar”. Na koniec nie obyło się bez polewania wodą.

Bajki nie tylko na dobranoc

Kto z nas w dzieciństwie nie lubił słuchać bajek? Smoki, księżniczki, odważni rycerze, … śmieszne historyjki i mrożące krew w żyłach zdarzenia. Podczas festynu dla dzieci w Wieży w rolę bajarza wcielił się Grzegorz Żak, który na ich twarzach raz wywoływał niepokój, by za chwilę zamienić go w radosny śmiech.

Wojska Obrony Terytorialnej

W organizację festynu dla dzieci włączył się WOT. Z jego ramienia pan Przemysław Pastuchewicz zachęcał rodziców do wstąpienia do wojska, ale przyjął także rolę człowieka od zabezpieczenia biegów.

Kolorowa Wieża

W ostatnich lata na popularności zyskują zabawy z proszkami Holi. Te wyrzucane w powietrze tworzą wielokolorową mgłę, która osiadając na ciele i ubraniach zostawia barwne ślady. W sobotni wieczór przekonać się tym mogli najmłodsi mieszkańcy Wieży.

Czyste powietrze

Festyn w Wieży koło Gryfowa Śląskiego był także okazją do porozmawiania z mieszkańcami o rządowym programie czyste powietrze. Chętnych by dowiedzieć się, jak uzyskać dofinansowanie na pozbycie się starego kopciucha nie brakowało.

Jak zorganizować udany festyn?

Pomysłodawczynią wydarzenia jest Pani Aneta Pałkowska. Organizatorami tegorocznej edycji była Pani Sołtys Renata Adamska wraz z Radą Sołecką oraz sporą grupą zaangażowanych mieszkańców. Bezcennym wsparciem posłużyli prowadzący imprezę gryfowscy radni – Mariusz Kozak i Arkadiusz Cichoń, zabezpieczający wydarzenie członkowie grupy Be Activ Leśna, Team Gryfów Śląski i Przemysław Pastuchewicz z Wojsk Obrony Terytorialnej. Nieocenionym wsparciem posłużyli także strażacy z OSP KSRG Gryfów Śląski. Wydarzenie zostało zorganizowane ze środków pochodzących z Funduszu Sołeckiego przy wsparciu Piotra Rodzika z Drukarni Bogatynia. Zdjęcia: Wiktor Szumiło, OSP KSRG Gryfów Śląski i Marek Dral. Patronat medialny Lwówecki.info.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here