Sąd w Lwówku Śląskim orzekł w sprawie zakłócania spokoju w urzędzie

9
2764
zdjęcie poglądowe

72- letnia kobieta stanęła przed sądem za to, że przychodzi do urzędu prosząc o porządne wykonanie prac i naprawę usterek. Co na to Sąd?

 

 

Ta historia nie mogłaby się wydarzyć chyba w żadnej innej gminie w Polsce. Jak już informowaliśmy na stronach Lwówecki.info wydarzyła się ona we Wleniu. To tam Gmina była liderem termomodernizacji budynków, w tym budynku, który zamieszkuje 72- latka. Niestety, prace zostały wykonane niedbale. Na budynkach powstały niedoróbki, a z czasem pojawiły się kolejne usterki. Wilgoć, grzyb, zaciekanie ścian, … Jednak mimo upływu lat burmistrz Artur Zych nie potrafi pomóc seniorce. Wprawdzie jak ona sama przyznawała niejednokrotnie słyszała jego zapewnienia i obietnice, jednak te nie powodowały poprawy sytuacji, która z każdym kolejnym rokiem tylko się pogarszała. Z czasem wizyty w urzędzie seniorki, jej kolejne prośby i błagania o pomoc przestały być na rękę burmistrzowi, który złożył zawiadomienie na policję. Emerytkę obwiniono o to, że w budynku publicznym Urzędu Miasta i Gminy Wleń poprzez głośne wykłócanie się z pracownikami oraz niestosowanie się do ich poleceń i próśb zakłóciła ład i porządek publiczny. Kobieta dostała 500 złotych grzywny!

Ta jednak nie zgodziła się z takim obrotem sprawy, twierdząc, że przecież nie robi nic złego, a tylko przychodzi do urzędu, do burmistrza z prośbą o naprawę tego, co zostało źle zrobione. Seniorka z pomocą adwokata złożyła odwołanie. Sprawa toczyła się przed Sądem Rejonowym w Lwówku Śląskim.

 

 

Po przesłuchaniu świadków Sąd w dniu 29 maja 2023 roku wydał orzeczenie.

Chcielibyśmy poinformować, że w dniu dzisiejszym nasza Klientka, mieszkanka gminy Wleń – Pani Teresa B. została uniewinniona w sprawie zainicjowanej przeciwko niej przez Urząd Gminy i Miasta Wleń o rzekome złośliwe zakłócanie spokoju w siedzibie urzędu.” – napisał tuż po rozprawie w mediach społecznościowych Adwokat Ernest Ziemianowicz, który przypomniał, iż sprawa była szeroko opisywana w mediach oraz znalazła się także w kręgu zainteresowania Rzecznika Praw Obywatelskich.

„Wyrok jest jeszcze nieprawomocny natomiast już cieszymy się, że podzielono naszą argumentację, iż obowiązkiem urzędników jest służenie obywatelom i udzielanie im wszelkiej możliwej pomocy.” – dodał pełnomocnik obwinionej seniorki.

 

 

Adwokat Ziemianowicz wskazał, iż w jego ocenie sprawa jeszcze się nie kończy:

„Serdecznie gratulujemy Pani Teresie i na marginesie możemy poinformować, że po uprawomocnieniu się wyroku nasza Klientka będzie dochodziła przeprosin oraz zadośćuczynienia na drodze sądowej w trybie pozwu o naruszanie dóbr osobistych przeciwko urzędnikom”. – zapewnił w internetowym wpisie reprezentujący seniorkę adwokat.

Za mieszkanką Wlenia miesiące nieprzespanych nocy i straconych nerwów. Teraz może odetchnąć nieco spokojniej, aczkolwiek decyzja Sądu nie załatwia sprawy niedoróbek i wilgoci w mieszkaniu, które nadal są. Czy burmistrz zacznie skutecznie działać? O tym przekonamy się zapewne wkrótce.

9 KOMENTARZE

  1. To farsa i groteska ze strony osób odpowiedzialnych za nie dopilnowanie inwestycji. Tutaj Wielki Sąd powinien skierować wniosek do prokuratury o sprawdzenie czy faktycznie są prace źle zrobione albo wcale nie zrobione bo w końcu ktoś zapłacił a ten ktoś to mieszkańcy gminy Wleń czy pieniądze gminne.

  2. To zapraszam do Jeleniej Góry. Ulubione zdanie urzędników ” jak to, Pan powinien to wiedzieć! ” . Choć jest jeden wyjątek. Pani urzędnik z działalności gospodarczej wie wszystko lepiej a wykłada się na podstawowych ustawach o działalności gospodarczej.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here