Odkryli ślady XIII wiecznych murów obronnych

3
1532

Podczas prac ziemnych natrafiono na ślady XIII wiecznych murów obronnych. Niestety, to odkrycie najprawdopodobniej opóźni przebudowę parkingu.

 

Właśnie ruszył pierwszy etap w ramach zagospodarowania terenu przy Starostwie Powiatowym w Lwówku Śląskim. Na działce pomiędzy budynkiem Starostwa a murami obronnymi ma powstać parking z prawdziwego zdarzenia.

„W trakcie badań archeologicznych ukazały się naszym oczom fundamenty XIII wiecznych lwóweckich murów obronnych – wielka gratka dla miłośników historii Lwówka Śląskiego i Dolnego Śląska”. – tłumaczy na swoich stronach lwóweckie starostwo i dodaje: „Niestety – jest też ciemna strona tego odkrycia – przez jakiś czas nie będzie można korzystać z miejsc postojowych za budynkiem Starostwa”.

3 KOMENTARZE

  1. “wielka gratka dla miłośników historii Lwówka Śląskiego i Dolnego Śląska” – ale jaka to atrakcja przecież to zaraz zakopią? chyba że będzie nocne zwiedzanie albo jakieś skarby znaleźli 🙂

  2. Niech w końcu odkopią jakiś fragment przy alei aby był pokazany cały taki wysoki mur i wtedy to będzie atrakcja tak naprawdę to my mało co wiemy o tym Lwówku Śląskim bajoro mury są jeszcze prawie jeszcze raz niżej niż obecnie a na tych głębokościach mogą być liczne cenne zabytki schowane

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here