Jechał nieodśnieżonym samochodem. Dostał 3 tysiące zł mandatu i …

6
3862
fot.: Policja Złotoryja

Nie było mowy o żadnej taryfie ulgowej w stosunku do kierującego, który w podróż wyruszył nieodśnieżonym samochodem. Policjanci wystawili mandat.

 

 

Zima jest okresem bardzo wymagającym dla kierowców. Opady śniegu powodują utrudnienia na drogach. Chwila nieuwagi może doprowadzić do kolizji, dlatego policjanci apelują w tym okresie o ostrożną jazdę, zachowywanie bezpiecznych odległości od poprzedzającego pojazdu oraz dostosowywanie prędkości do warunków ruchu. Apelują także o odpowiednie przygotowanie auta do jazdy w takich warunkach.

Śnieg na samochodzie to niemiła niespodzianka, która często czeka na właścicieli pojazdów zaparkowanych poza zadaszonymi miejscami. Choć jego odśnieżenie jest z pozoru prostą czynnością, okazuje się, że nie dla wszystkich. Są tacy kierowcy, którzy odśnieżają zaledwie mały fragment szyby, przez co stwarzają niebezpieczeństwo na drodze- zarówno dla siebie, jak i dla innych i jednocześnie narażają się na konsekwencje w postaci mandatu w kwocie do 3 tysięcy złotych.

 

 

Przekonał się o tym mieszkaniec powiatu złotoryjskiego, który został zatrzymany w nocy do kontroli drogowej.

Mężczyzna prowadził auto, na którym znajdowała się warstwa śniegu. Zaśnieżona była niemal cała przednia szyba, część maski i tablica rejestracyjna. Mężczyzna tłumaczył swoje zachowanie pośpiechem, a dodatkowo w rozmowie z policjantami wykazywał lekceważący stosunek do obowiązku właściwego przygotowania pojazdu do jazdy zimą. Za popełnione wykroczenie otrzymał mandat w wysokości 3 tysięcy złotych. Poza karą finansową musiał także oczyścić pojazd, aby ruszyć w dalszą drogę. – wyjaśnia młodszy aspirant Dominika Kwakszys ze złotoryjskiej policji.

Pamiętajmy, że odpowiednie przygotowanie auta do jazdy zimą oznacza między innymi odśnieżenie wszystkich szyb, świateł, tablic rejestracyjnych, lusterek a także dachu, z którego śnieg może zsunąć się na przednią szybę lub pojazdy jadące za nami.

6 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here