Każdy może się zgłosić na szczepienia. Zobacz, jak to zrobić

1
1480

Rozpoczyna się proces powszechnych szczepień przeciw COVID-19. Od 15 stycznia każdy z nas, kto skończył 18. rok życia, będzie mógł zgłosić chęć zaszczepienia się.

 

Kto może zgłosić się na szczepienie?

Od 15 stycznia każdy z nas, kto skończył 18. rok życia, będzie mógł zgłosić chęć zaszczepienia się online. Jeśli wypełnisz formularz, dostaniesz maila z informacją o wystawieniu e-skierowania na szczepienie, gdy ruszy rejestracja dla Twojej grupy wiekowej lub zawodowej. Będziesz mógł zarejestrować się wtedy na konkretny termin. – poinformował podczas wczorajszej konferencji prasowej Michał Dworczyk, szef KPRM, który zaznaczył, iż zgłoszenie jednak nie to samo, co rejestracja. Rejestracja na konkretny termin będzie możliwa po tym, jak ruszą szczepienia dla Twojej grupy wiekowej lub zawodowej.

Zgłoszenia na szczepienia dla osób 18-69 lat – jak to będzie można zrobić?

 • Wypełnij prosty formularz, który będzie dostępny dopiero od północy. Podaj w nim imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu.
 • Na adres mailowy, który podałeś w formularzu, otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia.
 • Wejdź na swoją pocztę i kliknij w link – Twój formularz zostanie zatwierdzony i zapisany w systemie.
 • Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla Twojej grupy, dostaniesz wiadomość mailową z informacją, że masz już wystawione e-skierowanie.
 • Wtedy będziesz mógł się zarejestrować na konkretny termin.
ZGŁOŚ SIĘ NA SZCZEPIENIA

Rejestracja na szczepienia dla seniorów

Od piątku 15 stycznia 2020 roku ma ruszyć rejestracja na szczepienia dla osób powyżej 80. i 70. roku życia. Na konkretny termin będą mogli zarejestrować się:

 • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat,
 • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat.

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.

Sam proces rejestracji ma być szybki i prosty. Wybierasz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Na podany numer telefonu otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Do rejestracji nie musisz mieć żadnych dodatkowych dokumentów – wystarczy nr PESEL.

Jak się zarejestrować?

Zarejestrować możesz się:

 1. Przez telefon – dzwoniąc na bezpłatną i całodobową infolinię 989;
 2. Online poprzez e-Rejestrację na pacjent.gov.pl. Tu musisz mieć Profil Zaufany. System zaproponuje Ci 5 dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli przebywasz gdzieś indziej, będziesz mógł samodzielnie wyszukać punkt szczepień przez wyszukiwarkę;
 3. W wybranym punkcie szczepień. Mapa punktów oraz dane kontaktowe do każdego z nich dostępne są tutaj.
  Nie obowiązuje też żadna rejonizacja, co oznacza, że osoba może wybrać dowolny proponowany punkt szczepień.
CHCĘ SIĘ ZAREJESTROWAĆ NA SZCZEPIENIE

 

W całej Polsce będzie 5994 punktów szczepień. Każdy z nich według informacji przekazanej przez szefa KPRM będzie podawał około 30 dawek szczepionek tygodniowo.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here