Od jutra droga Świeradów- Zdrój – Szklarska Poręba będzie zamknięta

0
1625

W dniu 7 czerwca 2022 roku drogowcy zamykają blisko kilometrowy odcinek drogi od zakrętu śmierci do Szklarskiej Poręby. Objazdy m.in. drogami powiatu lwóweckiego.

 

Dwa lata temu pisaliśmy o planach DSDiK mających na celu skrócić podróż ze Świeradowa- Zdroju do Szklarskiej Poręby. Drogowcy postanowili zlikwidować odcinek o ponadnormatywnym łuku. I doszli do wniosku, że w tym celu trzeba drogę poprowadzić w nowym przebiegu. Inaczej nie będzie możliwe spełnienie współczesnych wymagań technicznych dla drogi publicznej. Inwestor szacuje, że po realizacji planowanego zadania trasa skróci się o ok. 400 m, tj. o połowę. Korektę układu drogowego drogi wojewódzkiej nr 358 pozwoli na wyłączenie w przyszłości z ruchu kołowego Zakrętu Śmierci i urządzenie tu turystycznego deptaka. Właściciele terenu – Gminy Szklarska Poręba i Stara Kamienica już dokonały stosownych zmian w planach zagospodarowania przestrzennego.

Kilkanaście dni temu DSDiK ogłosiła, że rozpoczyna remont drogi wojewódzkiej 358 na odcinku od Szklarskiej Poręby do Zakrętu Śmierci. Prace mają ruszyć już 7 czerwca i potrwać półtora miesiąca. Drogowcy nie zdecydowali się na to, by w tym czasie wprowadzić ruch wahadłowy i całkowicie zamykają drogę.

Zapytaliśmy w DSDiK, czy rozpoczynająca się inwestycja jest wstępem do budowy skrótu i kiedy usłyszymy o przetargu na ten odcinek, jednak nikt nie był w stanie odpowiedzieć na te pytania, wysłaliśmy zapytanie mailowe.

“Budowa obejścia Zakrętu Śmierci w m. Szklarska Poręba” jest odrębnym zadaniem, na które DSDiK posiada dokumentacje projektową oraz decyzję ZRiD, natomiast dopiero po uzyskaniu środków finansowych na ww. zadanie” – wyjaśnia DSDiK.

Warto w tym miejscu wspomnieć, iż ostatnio Paulina Grodzka w imieniu dyrektora Leszka Locha poinformowała, że Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu nie zatrudnia obecnie etatowego rzecznika prasowego. Trudno w tej sytuacji nie odnieść wrażenia, iż w DSDiK nie dzieje się dobrze. Przykładem tego jak drogowcy traktują społeczeństwo jest fakt, iż ani pan dyrektor Loch ani jego pracownicy nie znaleźli czasu, żeby na internetowej stronie głównej w aktualnościach poinformować społeczeństwo o planowanym zamknięciu drogi i wytyczeniu objazdów. Najwyraźniej z Wrocławia zamkniecie drogi między dwoma dolnośląskimi kurortami nie jest godne takiej informacji.

Patrząc po aktualnościach na stronie internetowej DSDiK można zobaczyć, że drogowcom robota nie pali się w rękach, bo ostatnia informacja jest tam z lutego!!!

zrzut ekranu ze strony www.dsdik.pl z dnia 06.06.2022 r

My proponujemy objazd ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa- Zdroju przez ulice: Górną, Piastowską do drogi krajowej nr 3, a dalej przez Piechowice, Piastów, Kopaniec, Starą Kamienicę, Kwieciszowice, Krobicę.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here