Nie będzie dojazdu ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa- Zdroju

2
15298

Od 7 czerwca do 23 lipca 2022 roku zamknięty będzie w Szklarskiej Porębie odcinek ulicy Armii Krajowej od skrzyżowania z ulicą Górną do Zakrętu Śmierci.

 

Od 7 czerwca do 23 lipca 2022 roku nieprzejezdny (bez wyjątku) będzie odcinek ulicy Armii Krajowej od skrzyżowania z ulicą Górną do Zakrętu Śmierci. Prowadzona na tym odcinku będzie inwestycja pn. Remont drogi wojewódzkiej nr 358 na odcinku Szklarska Poręba kilometr 46+160 do kilometra 47+100.

Mimo niedogodności dla mieszkańców i turystów, jakie spowoduje całkowite wyłączenie z ruchu szosy, jest ono konieczne z uwagi na technologię zastosowaną do remontu. Będzie ona wykonana z użyciem bardzo trwałej mieszanka mineralno-cementowo-emulsyjnej (MCE). Stara nawierzchnia zostanie sfrezowana i wykorzystana do wytworzenia nowej. A ta musi tężeć przez jakiś czas, aby całkowicie odparowała zeń woda i by nawierzchnia osiągnęła odpowiednią wytrzymałość. Nie da się tego przeprowadzić w systemie połówkowym z mijankami.

Choć droga będzie zamknięta przez 1 miesiąc i 16 dni, trzeba mieć nadzieję, że jej naprawa powinna zapewnić dobrą jakość nawierzchni przez wiele następnych lat.

Sugerowany objazd ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa- Zdroju: przez ulice: Górną, Piastowską do drogi krajowej nr 3, a dalej przez Piechowice, Piastów, Kopaniec, Starą Kamienicę, Kwieciszowice, Krobicę.

-/24jgora.pl/-

2 KOMENTARZE

  1. Najwyższy czas! Póki co zjazd od Zakrętu Śmierci jest zapowiedzią tego, co można zastać na drogach dziury mieniącej się kurortem, a po remoncie będzie aleją złudnej nadziei.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here