Od 10 kwietnia 2021 roku będą wyższe mandaty

2
1487
zdjęcie poglądowe

Od 10 kwietnia w życie wchodzą nowe, wyższe grzywny za niektóre wykroczenia. Będą grozić one właścicielom zwierząt, przewoźnikom, palaczom czy właścicielom posesji.

 

10 kwietnia 2021 roku w życie wchodzi nowe rozporządzenie rządu z 26 marca 2021 r. dotyczące zmiany wysokości grzywien za niektóre wykroczenia. Najwięcej emocji budzą mandaty, które będą grozić właścicielom zwierząt.

Teraz mandat w wysokości od 50 do 250 złotych będzie można otrzymać za niezachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia a mandat w wysokości 500 złotych za niezachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka. Mandatem będą zagrożone więc sytuacje, gdy nie trzymamy psa na smyczy w miejscach, w których dane miasto, gmina tego wymaga.

Wzrosną także mandaty za brak utrzymania czystości i porządku w obrębie nieruchomości. Teraz będzie groziła za to grzywna od 100 do 250 zł.

Nawet 500 złotych grzywny zapłaci osoba, która będzie udostępniała wyroby tytoniowe, papierosy elektroniczne, lub pojemniki zapasowe osobom do lat 18. Taką samą karą zagrożone jest wprowadzanie do obrotu wyrobów tytoniowych, papierosów elektronicznych lub pojemników zapasowych na terenie podmiotów wykonujących działalność leczniczą w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, czyli szkół i placówek oświatowo-wychowawczych oraz obiektów sportowo-rekreacyjnych.

2 KOMENTARZE

  1. Mój pies w dużo piega musi chociaż pobiegać w lesie ale jest też na smyczy raz go wypuczam a raz na smyczy uważam na zwierzęta mój pies py niedogonił sarny pozdrawiam miłośników pasów

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here