Od 1 grudnia wejdą nowe obostrzenia

10
2371
minister zdrowia Adam Niedzielski (fot. MZ)

Jest reakcja rządu na pojawienie się nowego wariantu koronawirusa. Minister Zdrowia zapowiada wprowadzenie obostrzeń. Dziś odbędzie się posiedzenie sztabu kryzysowego.

 

Wariant Omikron już teraz jest opisywany w mediach jako “prawdopodobnie najgorszy zidentyfikowany dotychczas wariant”. Komisja Europejska rozważa ograniczenie ruchu lotniczego z krajami, w których wariant zaczyna dominować. Taka wczesna reakcja może opóźnić nadejście potencjalnej fali zakażeń i dzięki temu dać czas na przeprowadzenie analiz czy nawet na stworzenie nowej wersji szczepionki.

W związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa, jeszcze dzisiaj odbędzie się posiedzenie sztabu kryzysowego, w wyniku którego obowiązywać będą kolejne restrykcje. Jakie?

– Jesteśmy w sytuacji trudnej – powiedział Adam Niedzielski, minister zdrowia podczas swojej porannej wizyty w Radiu Plus, odnosząc się do doniesień na temat nowego wariantu koronawirusa – Omikron. – Mamy przeciętny poziom zakażeń 23 tys. Szpitale są obłożone. Pojawienie się elementu, który mógłby spowodować, że będziemy mieli przyspieszenie jest niebezpieczne. Z mojego punktu widzenia, pojawienie się tego nowego ryzyka to nie jest sytuacja, którą można ignorować. – dodawał minister, który wspomniał, iż rozważanych jest kilka opcji nowych obostrzeń.

Szef resortu zdrowia nie chce zdradzać konkretów, te powinny paść po posiedzeniu sztabu, jednak w Radiu Plus wspominał, iż rozważane są np. limity w galeriach handlowych. Jasno także zapowiedział, iż na razie nie wchodzi w grę zamykanie szkół.

Sprawdź nowe obostrzenia, które wejdą od 1 grudnia

10 KOMENTARZE

  1. Taki ten Omikron straszny jak delta… Rok temu musiałem covida amantadyna leczyć, było ciężko. Delta wiązała się z dwudniowym byłem gardła i tygodniem pokaszliwania… A Omikron jest władzom potrzebny, żeby jakoś wytłumaczyć, czemu zaszprycowani chorują. Pozdrawiam wszystkich.

  2. Banda głupków na początku przyznała że wirus jest bardzo niebezpieczny i nie ma wyjścia. Okazało się że dali D*py i teraz nie chcą/mogą się już z tego wycofać. Boją się że przez to wyjdą na idiotów, ale zapewniam i bez tego wszyscy wiemy że tak jest….

  3. Co rząd wymyśli?..Jakbyś żyła w innym kraju choćby Niemcy lub Holandia to miałabyś powody do narzekania ,a u nas obostrzenia są po to by były i tak nikt tego nie przestrzega .Brawo rząd

  4. Przecież to uczniowie w szkole się spotykają, przytulają i maja ze sobą kontakt przez pare godzin wiec moim zdaniem to szkoły powinny zostać zamknięte jako pierwsze 🙂

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here