Oceniono oferty na remont mieszkania po pożarze

3
1265

Wykonawca remontu mieszkania przy ulicy Prostej w Mirsku, które zostało zniszczone w wyniku pożaru będzie miał sporo pracy. Oferty robią wrażenie.

 

 

Dramat rozegrał się w październiku ubiegłego roku. Po tym, jak w jednym z mieszkań wybuchł pożar z budynku ewakuowano łącznie czternastu mieszkańców w tym sześcioro dzieci. Do szpitali trafiło 10 osób, w tym szóstka dzieci i ich matka, której stan określano jako ciężki, kobieta doznała rozległych poparzeń.

W mieszkaniu powstały spore straty, te po części wyrządził ogień, po części wylana przez strażaków woda. Mieszkanie po pożarze wymaga gruntownego remontu.

W połowie listopada br. na stronach internetowych mirskiego magistratu zawisło ogłoszenie o przetargu, zamówieniu w trybie podstawowym na zadanie pod nazwą: “Roboty remontowo – budowlane polegające na remoncie mieszkania po pożarze przy ul. Prostej 19/4 w Mirsku (bez robót sanitarnych i elektrycznych)”.

 

Wyłoniony w przetargu wykonawca ma za zadanie wykonanie prac odtworzeniowych lokalu nr 4 w budynku przy ul. Prostej 19 zgodnie z obmiarem – polegających na naprawie stropów i okładzin podłogowych, wykonaniu- sufitów podwieszanych, ścianek na stelażu metalowym, stolarki budowlanej, malowaniu, wykonaniu posadzki cementowej w kuchni.

Oferty złożyły cztery firmy. Najniższa była ta złożona przez wykonawcę z Dzigorzewa – 87.922,93 zł. Na 117.852,94 zł prace wyceniła jedna z miejscowych firm. Za wykonanie zadania zgodnie ze specyfikacją 126.386,82 zł wskazała firma z Olszyny. Najwyższą cenę zaproponowała druga z mirskich firm – 174.803,58 zł.

 

 

Po kilku dniach zastanowienia i analizie ofert najniższa z przedstawionych została odrzucona. Jak napisał w wyjaśnianiach z upoważnienia burmistrz Dyrektor ZGKiM, oferta „została odrzucona, jako oferta z rażąco niską ceną, wykonawca nie udzielił wyjaśnień w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie”.

Z pozostałych trzech ofert najwyżej oceniona została ta firmy z Olszyny (126.386,82 zł), która wprawdzie zaproponowała cenę wyższą niż lokalny wykonawca (117.852,94 zł), ale za to dała dłuższy okres rękojmi, czym uzyskała kilak punktów przewagi.

3 KOMENTARZE

  1. A to w Mirsku przetarg na remont wygrywa ten co ma najdroższa ofertę ,Aaa rozumiem ,szkoda że nie wiedziałem sam bym zaoferował a z 200 000 r rekojma na posadzkę i regipsy na okres 15 lat

  2. Jak można nie wspierać lokalnych przedsiębiorców !!???? W mojej ocenie złożyli ofertę adekwatną do oceny stanu mieszkania i prac związanymi z remontem, znając miejscowy rynek. Może warto przyjrzeć się bliżej … jak to wyższa oferta zyskała na przewadze.???

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here