Powiat lwówecki: Nowe przypadki zakażeń i nowe przypadki wyzdrowień

12
3373

Dziś mamy bardzo dobre i nieco gorsze wiadomości. Na terenie naszego powiatu odnotowano kolejne przypadki wyzdrowień, lecz także kolejne zachorowania.

 

Z wieczornych informacji wojewody Dolnośląskiego Informacja na terenie województwa dolnośląskiego jest 1789 potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19.

Dane dla województwa dolnośląskiego (stan na 06.05 godz. 17:30):

  • liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją: 4510,
  • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 1256,
  • liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19: 339.

Dziś Dolnośląski Urząd Wojewódzki informuje, iż obecność koronawirusa SARS-CoV2 u jednego pracownika Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Wszystkie osoby z kontaktu z osobą zakażoną poddane zostały odpowiednim procedurom sanitarno-epidemiologicznym. Od wszystkich tych osób pobrane zostały wymazy.

Wojewoda Dolnośląski z troski o najbliższych współpracowników podjął decyzję o pracy zdalnej do momentu otrzymania wyniku.” – czytamy w komunikacie.

Ile osób zakażonych COVID-19 jest w kraju?

W kraju licząc od początku epidamii zakażonych zostało już 14 898/. Zmarło 737 osób.

Ile jest osób zakażonych w powiecie?

Spore zmiany odnotowane zostały w ciągu ostatniej doby w powiecie lwóweckim. Z najnowszych informacji przekazanych dziś przed południem przez PSSE w Lwówku Śląskim wynika, iż osób objętych nadzorem epidemiologicznym w naszym powiecie jest 38 osób poddanych kwarantannie na podstawie decyzji PSSE jest 32, poddanych izolacji jest 24 osób a 6 osób jest hospitalizowanych.
Ile jest nowych przypadków zakażeń?
Na terenie naszego powiatu odnotowano nowe przypadki zachorowań oraz nowe przypadki wyzdrowień. Mamy dwie nowe osoby z pozytywnymi wynikami testów. Pochodzą one z terenu gmin: Mirsk i Gryfów Śląski.

Dziś lwówecki Sanepid przekazał także bardzo dobrą informację. Mamy kolejne przypadki ozdrowień. Wyzdrowiały kolejne 3 osoby, dwie z terenu gminy Lwówek Śląski i jedna z terenu gminy Wleń.

Łącznie, licząc według miejsca zamieszkania, potwierdzone przypadki zakażeń odnotowano:

• dwa na terenie gminy Gryfów Śląski (jedna osoba wyzdrowiała). Zakażona pozostaje jedna osoba.;
• cztery na terenie gminy Mirsk, w tym jeden śmiertelny i dwa wyzdrowienia. Zakażona pozostaje jedna osoba.;
• pięć na terenie gminy Lubomierz, w tym jedno wyzdrowienie. Zakażona pozostaje 4 osób;
• dziesięć na terenie gminy Wleń, w tym jedno ozdrowienie. Zakażona pozostaje 9 osób.
• siedemnaście przypadków na terenie gminy Lwówek Śląski, w tym jeden śmiertelny i dwa ozdrowienia. Zakażona pozostaje 15 osób.

12 KOMENTARZE

  1. Nie wiem kto to pisał ale jeśli na terenie gm. Lwówek Śląski było 17 chorych w tym 2 wyzdrowiały i jedna zmarła to pozostaje 14 chorych a nie jak podano 15

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here