Obywatele Ukrainy pracowali nielegalnie

4
1146
fot NOSG

Tylko wczoraj funkcjonariusze z placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali i ujawnili łącznie 16 cudzoziemców, którzy nie respektowali polskich przepisów. Wśród zatrzymanych są obywatele Ukrainy, którzy nielegalnie pracowali w Bolesławcu.

 

Funkcjonariusze z PSG w Zgorzelcu ujawnili dwóch obywateli Ukrainy, którzy pracowali w Polsce nielegalnie. Cudzoziemcy w wieku 29 i 50 lat w Bolesławcu wycinali krzewy i porządkowali rejon wału kolejowego. Obywatele Ukrainy nie posiadali jednak żadnych dokumentów zezwalających na podjęcie pracy na terytorium Polski. Komendant PSG w Zgorzelcu wszczął postępowanie, które skutkować będzie wydaniem cudzoziemcom decyzji, na postawie których będą musieli wyjechać z Polski. Pracodawca, który powierzył im wykonywanie pracy również pociągnięty zostanie do odpowiedzialności. – wyjaśnia Joanna Konieczniak rzecznik NOSG.

4 KOMENTARZE

  1. 3/4 Ukraińców w Polsce pracuje nielegalnie lub “półlegalnie” Dość powiedzieć jak wielu pracuje na pół etatu albo mniej. Nikt przecież nie przyjeżdża do obcego kraju pracować na pół etatu. Trudno konkurować Polskiemu pracownikowi z Ukraińcem, za którego pracodawca płaci w ten sposób znacznie mniejszy ZUS.

    Dziw, że przy takich dla nich ułatwieniach, jest tak wielu nielegalnych pracowników.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here