Obecnie 129 mieszkańców powiatu zmaga się z koronawirusem

9
2338

523 osoby decyzją Sanepidu jest na kwarantannie, 129 osób jest objęte izolacją, a 7 jest hospitalizowane.

 

Mamy 16 300 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (3529), małopolskiego (1884), wielkopolskiego (1577), kujawsko-pomorskiego (1499), łódzkiego (1421), śląskiego (1298), dolnośląskiego (917), podkarpackiego (742), pomorskiego (643), zachodniopomorskiego (521), świętokrzyskiego (434), podlaskiego (426), lubelskiego (400), opolskiego (385), lubuskiego (323), warmińsko-mazurskiego (301)”. – podało dziś Ministerstwo Zdrowia, które przekazało także informację o zgonach:

“Z powodu COVID-19 zmarło 15 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 117 osób”.

Od początku epidemii zakażonych koronawirusem zostało 280.229 osób a zmarło 4.615 osoby.

O blisko tysiącu nowych zakażeń na terenie województwa informuje Wojewoda Dolnośląski: „Mamy 917 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy i Jeleniej Góry oraz powiatów: dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego i złotoryjskiego”.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 14 725.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:
liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją: 20 381,
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 4161,
liczba osób hospitalizowanych: 825,
liczba osób wyleczonych z COVID-19: 6818.

Ostatniej doby w szpitalu w Bolesławcu było 80 potwierdzonych przypadków zakażenia, 2 osoby na obserwacji, 6 na oddziale intensywnej terapii, 10 pod respiratorem. – informuje biuro wicemarszałka Marcina Krzyżanowskiego.

Kolejnych 14 przypadków zakażeń koronawirusem odnotowano ostatniej doby w naszym powiecie. – wynika z informacji podanej przez władze Powiatu. Wśród nowo zakażonych jest pięć osób z terenu gminy Lwówek Śląski, trzy osoby z terenu gminy Gryfów Śląski, dwie osoby z terenu gminy Mirsk i cztery osoby z terenu gminy Lubomierz.

Od początku epidemii na terenie powiatu zakażonych zostało 204 osób, a wyleczonych zostało 71 osób, zmarło 4 osoby:

 • Na terenie gminy Lwówek Śląski odnotowano 80 zakażeń. Wyzdrowiało 37 osób, a jedna osoba zmarła;
 • Na terenie gminy Gryfów Śląski odnotowano 62 zakażenia, 7 osób wyzdrowiało, jedna zmarła;
 • Na terenie gminy Mirsk odnotowano 22 zakażenia, 9 osób wyzdrowiało, dwie zmarły;
 • Na terenie gminy Wleń odnotowano 18 zakażeń, w tym 13 osób wyzdrowiało;
 • Na terenie gminy Lubomierz odnotowano 22 zakażenia, 5 osób wyzdrowiało.

Obecnie na terenie powiatu lwóweckiego są 129 aktywnych przypadków zakażenia wirusem COVID-19:

 • 42 w gminie Lwówek Śląski,
 • 54 w gminie Gryfów Śląski,
 • 17 w gminie Lubomierz,
 • 11 w gminie Mirsk,
 • 5 w gminie Wleń.

523 osoby decyzją Sanepidu jest na kwarantannie, 129 osób jest objęte izolacją, a 7 jest hospitalizowane.


Wstrzymane przyjęcia do szpitala w Lwówku Śląskim

9 KOMENTARZE

 1. Zobaczymy za kilka dni, jak wyjdą skutki tych protestów w Gryfowie i Lwówku. Ciekawe kto weźmie wtedy odpowiedzialność. Należy wówczas pociągnąć do odpowiedzialności organizatorów.

  • O czym ty bredzisz? Jaką ustawę? Widać że informacje to ty czerpiesz chyba z TVNu… Najgłośniej drą się ci najbardziej niedoinformowani. Już dwa razy słyszałem od małomózgich, że PiS zakazał aborcji dla ciąży z gwałtu…

   • Tylko trzy przykłady dobrego wychowania z samych szczytów: chamska hołota, Polacy gorszego sortu, gest Lichockiej. Trzeba obejrzeć TVN lub Polsat, by dowiedzieć się cokolwiek, co tak naprawdę dzieje się w Polsce, oglądając TVP dowiedziales się tylko, że PIS zbawil już kraj a Jarosław to chodzący święty, dlatego dziś zasłonił się KOBIETAMI w sejmie i strażą marszałkowską, wcale nie ze strachu… nikt nie powinien narzucać innym swoich poglądów, bo to podobno wolny kraj i nie tylko jednej kultury, to powinni zrozumieć rządzący, nie wszyscy są tacy “wyksztalceni” jak Ty.

 2. rządzący powinni covit się zajmować, a nie pod jej osłona wprowadzać kontrowersyjne decyzje. Mieli czas gdzie gdzie byli (wakacje ) Teraz szuka się winnych. “oni , tamci są winni” tylko nie rządzący – realizmu i obiektywizmu wymagam od do zobaczymy. I nie jestem z żadnej opcji politycznej. Jestem członkiem polskiego społeczeństwa.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here