O jedno kasyno w regionie mniej

4
2079

Wspólne działania policjantów oraz funkcjonariuszy Urzędu Celnego ze Zgorzelca doprowadziły do zabezpieczenia na terenie Leśnej nielegalnych automatów do gier hazardowych.

 

Działania funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Leśnej oraz Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu oraz Urzędu Celnego zajmujących się, na co dzień zwalczaniem przestępstw o charakterze gospodarczym doprowadziły do ujawnienia kolejnych nielegalnych automatów do gier na terenie powiatu lubańskiego.

Policjanci z Komisariatu Policji w Leśnej przy wsparciu lubańskich kryminalnych oraz funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego ze Zgorzelca ustalili, że w jednym z lokali na terenie Leśnej są organizowane gry na automatach hazardowych bez wymaganego zezwolenia. Po wejściu do budynku ich podejrzenia potwierdziły się. Wewnątrz znajdowały się 3 włączone, nielegalne automaty do gier, które w toku czynności procesowych mundurowi zabezpieczyli. Ich wartość została wstępnie oszacowana na kwotę 36 tysięcy złotych.

Zabezpieczone maszyny zostały przekazane funkcjonariuszom służby celnej, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w przedmiotowej sprawie. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wys. 100 tys. zł od jednej maszyny. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym są one umieszczane. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

 

-/Asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań /-

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here