O historii Dolnego Śląska

0
395

We wtorek w Internacie Zespołu Szkół w Lubomierzu odbyło się wyjątkowe spotkanie młodzieży z Maciejem Regewiczem, który jest regionalistką i współzałożycielem projektu Antonówka – podziemia, które nie istnieją, jest również pasjonatem historii, przewodnikiem, działaczem społecznym, organizatorem rekonstrukcji historycznych oraz menedżerem w Projekt Arado – zaginione laboratorium Hitlera.

 

Należy zaznaczyć, że zaproszony gość jest również absolwentem Zespołu Szkół w Lubomierzu. To kolejne wydarzenie w lubomierskim internacie z inicjatywy wychowawców – Michała Prutisa i Mateusza Sadowskiego.

Tematem spotkania była historia Dolnego Śląska. Młodzież miała okazję poznać tajemnice Antonówki oraz dowiedzieć się czym jest projekt Arado. Prelekcja miała charakter wielotematyczny, ponieważ pojawiły się również zagadnienia o wystąpieniach publicznych, wspomnieniach z pobytu w ZS w Lubomierzu oraz zaproszony gość odpowiedział na pytanie jak to jest być regionalnym dziennikarzem. Zwieńczeniem całego przedsięwzięcia była ekspozycja skarbów III Rzeszy. Spotkanie miało charakter wywiadu, który przeprowadzili wychowankowie z koła teatralnego.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem wrócić do murów lubomierskiego internatu, w roli osoby która ma coś do przekazania młodzieży. Pamiętam jakbym wczoraj przeżywał pierwsze inspirację oraz pomysły na rekonstrukcje historyczne. A co do prelekcji? Spotkanie przebiegło w bardzo przyjaznej i ciekawej atmosferze, a fakt bardzo dużego zainteresowania młodzieży, która adresowała do mnie wiele pytań bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Uważam, że bardzo ważnym aspektem w wychowaniu młodzieży jest edukacja i przede wszystkim dialog. Z tego miejsca chciałem podziękować gronu pedagogicznemu internatu ZS w Lubomierzu za możliwość wystąpienia przed młodzieżą oraz zaprosić wszystkich do skorzystania z oferty turystycznej Projektu Arado – zaginione laboratorium Hitlera oraz Antonówki – podziemi, które nie istnieją.” – relacjonuje Maciej Regewicz.

-/ ZS Lubomierz /-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here