O czym policję informują mieszkańcy?

1
792

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to narzędzie, które wspomaga policjantów w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość łatwego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na ich bezpieczeństwo. Poprzez reakcję internautów lwóweccy mundurowi codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia. W pierwszym półroczu wpłynęło 164 zgłoszeń.

 

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim podsumowali pierwsze półrocze 2022 roku na KMZB. Przez 6 miesięcy, nasi mieszkańcy korzystali z tego narzędzia 164 razy. Mundurowi potwierdzili blisko połowę sygnałów zgłoszonych przez internautów, z czego większość z nich sukcesywnie zostaje wyeliminowanych oraz niektóre z nich zostały przekazane do realizacji innym instytucjom. Najliczniejszą grupę zgłoszeń stanowiły zagrożenia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, między innymi przekraczania dozwolonej prędkości (60), nieprawidłowego parkowania (35), a także używania środków odurzających (18).

Nadmienić należy, że wszystkie sygnały od mieszkańców są zawsze dokładnie weryfikowane. Zachęcamy do korzystania z tych sprawdzonych już wielokrotnie form kontaktu. Lwóweccy policjanci weryfikują każdy taki sygnał i podejmują odpowiednie działania.

Przypominamy po raz kolejny, że korzystanie z Mapy jest bardzo proste. Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Co ważne, aby to zrobić nie ma potrzeby zakładania żadnego konta, podawania swoich danych, czy numeru telefonu. Każde zgłoszenie jest sprawdzane przez policjantów.

Pamiętajmy jednak, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji, które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy dzwonić pod numer 112. Zachęcamy do jeszcze bardziej aktywnego korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Wystarczy kliknąć w poniższy link: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

-/sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here