O blisko 8,5 tys. zł bliżej do szczęścia

3
832

Lubomierscy strażacy podsumowali pierwszą zbiórkę pieniążków na leczenie i rehabilitację 3- letniego Mariuszka z Olesznej Podgórskiej.

Mariuszek ma 3 latka. Mieszka z rodzicami w Olesznej Podgórskiej koło Lubomierza. Codziennie stara się być pogodnym i uśmiechniętym chłopcem, lecz jego dzieciństwo zabrała mu poważna choroba: Guz Wilmsa – złośliwy nowotwór, który najczęściej dotyka dzieci od 3. do 4. roku życia.
Mariuszek jest po chemioterapii i przeszedł ciężką operację usunięcia lewej nerki wraz z guzem. Teraz czeka go dalsze, kosztowe leczenie i rehabilitacja.

W walce o powrót do zdrowia chłopiec i jego najbliżsi spotkali na swojej drodze wspaniałych ludzi, którzy wspierają ich ciepłym słowem, ale także pomagają finansowo.

Akcja pomocy Mariuszkowi rozpoczęła się 15 grudnia 2019 roku podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Lubomierzu. Jej organizatorami byli strażacy z OSP KSRG Lubomierz oraz MDP Lubomierz. Pieniądze zbierane były w Lubomierzu, ale nie tylko, bo puszki pojawiły się m.in. w Lwówku Śląskim i w Olesznej Podgórskiej.

 

W Wigilię Świąt Bożego Narodzenia strażacy podsumowali pierwszą część akcji. Na ich profilu czytamy:

W tym szczególnym dniu chcielibyśmy przekazać radosną nowinę. Ze zbiórki, którą prowadziliśmy wspólnie z OKIS Lubomierz dla małego Mariusza zebraliśmy 8495,39 zł. Dziękujemy za każde okazane wsparcie. Wszyscy razem możemy wiele. Pieniążki zostały przekazane dla rodziców Mariusza. WESOŁYCH ŚWIĄT”.

Przekazanie środków ze zbiórki dla chłopca nie kończy działań i akcji pomocy. Już po nowym roku pojawi się specjalne konto, na które będzie można przekazywać pieniądze a także poinformujemy o kolejnych działaniach mających na celu pomoc 3- latkowi.

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here