Nawałnica ulice zamieniła w rzeki

10
3340

Wystarczyło kilka minut ulewnego deszczu, żeby ulice zamieniły się w rwące rzeki. Strażacy przystępują do wypompowywania wody z zalanych posesji.

 

 

Po upalnym dniu, w niedzielny wieczór nad region dotarła burza z ulewnym deszczem. Wystarczyło 10 minut aby intensywnych opadów, żeby ulice Świeradowa- Zdroju zamieniły się w rzeki. Znowu w sieci kanalizacyjnej powstało tak duże ciśnienie, że pokrywy studzienek kanalizacyjnych zaczęły wybijać i zawartość kanalizacji znalazła się na ulicy.

Strażacy internują przy połamanych drzewach i zalanych posesjach. Sytuacja jest bardzo dynamiczna.

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków do godziny 23 nad regionem – m.in. powiatami lubańskim, lwóweckim, czy karkonoskim – prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami także grad.


10 KOMENTARZE

 1. Fajnie macie w tym Świeradowie Zdroju czy jak to teraz nazywa się wasze miasto Szambo – Zdrój . Powinniście jeszcze zareklamować spływy kajakowe trasą gówna . Pozdro mieszkaniec Torunia.

 2. Gówno-landia, jakoś mi nie szkoda. Z pięknego miasta uzdrowiskowego ,zmienia się w szpetnego molocha. W-ce burmistrzem zostaje ktoś kto za swoje decyzje tak naprawdę powinien ponieść karę.

 3. Macie rację : megaloman,celebryta i Złotousty. Tylko nie gospodarz. Czas na zmianę na kogoś zainteresowanego naszymi, mieszkańców problemami, a nie sługę deweloperów z dużych miast.

 4. Niech się ludzie zbiorą i zrobią porządek z odpowiedzialnym za doprowadzenie do tej sytuacji. Proponuję wziąć szambiarkę i wywozić gówna raz w tygodniu we wskazane miejsce i wylewać pod domem. Chyba że mamy bezprawie i jedna osoba robi to co jej się podoba. Mieszkańcy płacą ze swoich podatków za pracę tych pryncypałów a Ci mają ich w dupie, albo ktoś dobrze smaruje za te wszystkie pozwolenia.

 5. Idą wybory może przyjdą zmiany szkoda mi Was mieszkańców ale pamiętajcie jeżeli wy z tym nie zrobicie porządku przy najbliższych wyborach to znaczy że lubicie taki stan rzeczy i Wam to nie przeszkadza. Tylko zanim wybierzecie nowego lub starego nowego włodarza wymuście na nim przed wyborami w jakim okresie zobowiązuje się do usunięcia tak śmierdzącego i wstydliwego problemu. Potem będzie można go za to na merytoryczne rozliczyć . Te wasze wieże widokowe i promenada jest super ale jak tylko przychodzi deszcz to w internecie nic innego nie ma o Świeradowie jak tylko kał płynący ulica do rzeki. Pozdrawiam mieszkaniec Poznania.

  • Nie mam nic przeciwko iwestorom i sektorowi budowlanemu. Wiadomo że rozwój turystyki napędzą budowlankę co przynosi zyski do budrzetu. Tylko najpierw trzeba zatroszczyć sie o podstawowe potrzeby, bo jak ulice zamienią się w rynsztoki to żaden Hans ani Helmut nie będzie chciał w tym smrodzie odpoczywać i turystyka się zwinie pozostawiając po sobie puste hotele i apartamenty.
   Czemu do tej pory nie zobowiązało się deweloperów do przebudowy kanalizacji, tudzież współfinansowania budowy oczyszczalni. Czy to takie trudne??!! Jesli włodarz ma jakąś koncepcję na miasto i jest sprawny, to mozna wszystko załatwić. Ten się ewidentnie nie nadaje. Bo wydawać pozwolenia na budowę dla każdego co popadnie może moja babcia nawet.

 6. Ciekawe dlaczego nie ma problemu gdy nie pada? Sami jesteście sobie winni, każdy budynek którego rynny są podłączone do kanalizy sanitarnej.. Jak byście zaczęli płacić za ścieki plus powierzchnia dachu problem by zniknoł,chociaż częściowo.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here