Nowoczesny ciągnik rolniczy trafi do szkoły w Rakowicach Wielkich

2
582
ZSE-T w Rakowicach Wielkich

Wyposażony m. in. w systemy kierowania sterowane przez GPS ciągnik rolniczy oraz trzy nowe maszyny trafią wkrótce do Zespołu Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich.

 

To kolejna w ostatnim czasie spora inwestycja realizowana w rakowickiej szkole. Władze Powiatu Lwóweckiego ogłosiły właśnie przetarg na zakupy. Tym razem dostawa ciągnika i maszyn rolniczych odbywa się w ramach projektu pn.: „Kwalifikacje i staże szansą rozwoju dla kolejnych roczników uczniów szkół zawodowych z powiatu Lwóweckiego” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Ciągnik rolniczy ma spełniać następujące parametry: jego znamionowa moc silnika to 100 KM, dopuszczalna tolerancja w zakresie +/- 10 %, ma posiadać pneumatyczny układ hamulcowy (2-obwodowy), zawory mechaniczne hydrauliki zewnętrznej (4 wyjścia), WOM 540/1000 obr./min – (możliwość podłączania rożnych maszyn aktywnych), tylny WOM 540/1000 obr. na min.

Ciągnik ma być doposażony w system sterowania GPS, w tym: system zintegrowanego z ciągnikiem automatycznego prowadzenia dla GPS – (systemy kierowania sterowane przez GPS), antenę GPS, aktywację funkcji automatycznych uwroci oraz kontroli sekcji maszyny współpracującej, terminal obsługi nawigacji kompatybilny z ISOBUS – terminal sterowania oraz monitorowania ważnych funkcji ciągników i innych maszyn z możliwości obsługi o nowe funkcje ISOBUS, mogący dostosowywać i optymalizować wszystkie urządzenia robocze ISOBUS podczas pracy, kontroler nawigacyjny z żyroskopem wewnątrz ciągnika, system telematyki – zdalny podgląd danych pozycji i parametrów pracy ciągnika, adaptery ISOBUS z oprogramowaniem symulującym na terminalu w ciągniku pracę dołączonej maszyny typu opryskiwacz lub rozsiewacz nawozu, komputer pokładowy z wyświetlaczem, aktywację zarządzania zleceniami, sygnał korekcyjny EGNOS (dokładność 15 do 30 cm), nawigację odblokowana do sygnału RTK, interfejs prowadzenia, kontrole sterowania sekcjami, zarządzania zleceniami w terminalu nawigacji, czy wtyczkę ISO 7.

Oprócz ciągnika rolniczego do szkoły mają trafić także trzy nowe maszyny: brona talerzowa, agregat uprawowo – siewny i siewnik.

Uczniowie klas o profilach rolniczych będą mogli uczyć się na nowoczesnym sprzęcie. Dostawa ciągnika i maszyn do szkoły ma być jeszcze w tym roku. 

2 KOMENTARZE

  1. Trafi tam jakiś new holland, case czy claas i tyle. Nowszy od tego ursusa co jest, ale najwyższa technologia i najwyższa półka to fendt. Ale kryterium będzie cena jak zawsze w przetargu więc pewnie jakąś średnią półkę wezmą.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here