Nowi policjanci w szeregach lwóweckiej Policji

7
2012
fot.: KPP Lwówek Śląski

Kolejni policjanci zasilili szeregi Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim. Teraz czeka ich kurs przygotowawczy, gdzie zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów prawa i taktyki policyjnej. Po odbyciu tego szkolenia wrócą do jednostki i będą pełnić swoją służbę na rzecz mieszkańców powiatu lwóweckiego.

 

,,Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia…”. Od wczoraj te słowa roty ślubowania będą dla nowo przyjętych policjantów jedną z najważniejszych życiowych reguł. O czym informuje lwówecka policja.

„Nowo przyjęci policjanci zostali wyłonieni w kilkuetapowym postępowaniu rekrutacyjnym. Musieli oni pozytywnie zaliczyć najpierw test sprawnościowy, następnie test wiedzy, a w późniejszym etapie rekrutacji test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną i komisję lekarską. Po odbyciu szkolenia przygotowawczego wrócą do jednostki pełnić służbę.” – tłumaczy sierż. Olga Łukaszewicz z KPP Lwówek Śląski.

7 KOMENTARZE

  1. Ci też będą bić młodych ludzi przez ich pomyłkę? Rodzic wysyla dziecko szybko po coś do sklepu a 2godziny go nie ma i jeszcze pobity za to że ci policjanci kazali wylegitymować podałem imie nazwisko powiedzieli kiedy się urodziłem a z pytaniem którego odpowiedziałem przecież wiecie i to był powód do użycia siły na skutym młodzieńcze. A bratu kazali dosłownie spadać i nie będą z nim rozmawiać. To jest wstyd bić za nic a jak ojciec katuje rodzinę to nic nie potrafią zrobić. Żal. Nie rozumiem jak można być pobity przez funkcjonariuszy bez agresji wobec ich. Jeszcze mandat chcieli dać 500-1000zl ale musiałem się prosić o najniższy i skończyli na 200. J… I wiadomo co dalej sami dajecie powód do nienawiści tylko że ja wam jej nie okazuje pieski hał hał hał hahaha jesteście bandyci nie bochaterzy może czas na zmiany

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here