Brudna kampania w Świeradowie- Zdroju

18
1843

Oświadczenie w sprawie kampanii manipulacji wydał Komitet Wyborczy Wyborców Zadbajmy Razem o Naszą Przyszłość, którego liderką jest Irena Chmielowska.

 

 

Po tym, jak rządzący w Świeradowie- Zdroju od 2006 roku Roland Marciniak ogłosił, iż nie będzie już dalej kandydować, do wyborów zgłosiło się troje kandydatów:

Świeradowianka, obecna radna Irena Chmielowska, która już w kwietniu ubiegłego roku ogłosiła gotowość startu i od tamtego czasu prowadzi intensywną kampanię wyborczą. Edyta Wilczacka, która do Świeradowa, do pracy przyszła w czerwcu ubiegłego roku prosto ze stanowiska dyrektora PGW Wody Polskie w Lwówku Śląskim, a chęć kandydowania oficjalnie ogłosiła dopiero w ostatnim czasie. Oraz pełniący obecnie funkcję Przewodniczącego Rady Michał Brutkowski.

Kampania trzech nowych kandydatów nie była usłana różami. Dwójkę – swoją zastępczynię oraz przewodniczącego rady mocno wspierał obecny burmistrz, natomiast trzecia kandydatka – liderka opozycji – spotkała się z falą hejtu.

W pierwszej turze wyborów Michał Brutkowski uzyskał zaledwie 404 głosy poparcia. Do drugiej tury przeszły dwie kobiety. Kampania zrobiła się jeszcze bardziej brutalna. W odpowiedzi na jeden z ataków Komitet Wyborczy Wyborców Zadbajmy Razem o Naszą Przyszłość wydał oświadczenie:

„Nasze oświadczenie w sprawie kampanii manipulacji, którą prowadzi ustępujący burmistrz.

Podane wiadomości zostały podane w sposób skrajnie zmanipulowany. Przeraża skala, jaką krzywdzące “fejki”, osiągają. Post został polubiony przez 160 osób, ponad 40 razy udostępniony. W błąd zostały wprowadzone także osoby publiczne, które powinny dbać o swoje dobre imię. Świadomie lub nie, stali się nośnikami zmanipulowanej, krzywdzącej informacji.

Zobaczcie Państwo, czy poprzez zmanipulowane nowiny, w kampanię nienawiści zostali wciągnięci także Wasi znajomi?

Prosimy ludzi, dla których ważna jest prawda o udostępnianie tego postu i zwrócenie uwagi swoim znajomym, którzy zostali wprowadzeni w błąd.” – napisali w oświadczeniu członkowie komitetu.

Świeradowianie już 21 kwietnia po raz drugi pójdą do wyborów i zdecydują o przyszłości miasteczka, o kierunku, w którym podąży kurort, o planowanych inwestycjach ale także o jakości sprawowanej władzy.

18 KOMENTARZE

 1. To ja widzę to tak. Skoro Pani Edyta została namaszczona przez Pana Burmistrza oraz Pan Michał to zrobione to zostało celowo (i bardzo mocno przemyślanie, powiedziała bym nawet, że bardzo sprytnie, ale jak ktoś zna te osoby to chyba to wie że jest to ich cecha praktykowana od wielu lat).
  Zostało to zrobione aby ktoś z nich się załapał do 2 tury i już ( taki szach mat i koniec )
  I teraz pytanie czy Mieszkańcy Gminy Świeradów pójdą za głosem serca, czy w końcu chcą zmian czy starego układu wiemy jakiego.
  Niestety kampania musi być brutalna ale hejt nie powinien mieć miejsca w żadnym wypadku.
  Obecna władza uruchomiła swoje wszystkie znajomości, Pani Edyta nawet założyła sobie specjalnie FB aby nagle zdobyć sobie znajomych oraz głosy wyborców.
  Pani Irena ma teraz ciężki orzech do zgryzienia, bo faktycznie walka jest mało uczciwa, ale życzę jej bardzo dużo wytrwałości i siły.
  Czas w końcu na zmianę podejścia w zarządzaniu Gminą, mieszkańcy przecież tego nieustannie oczekują.
  Postawmy na świeżość w nowym podejściu a nie na osoby co będą prowadzić politykę swojego poprzednika.
  Układ również może być taki że na wzajem siebie wybiorą na zastępców albo tak jak wcześniej ktoś pisał Roland wróci na zastępcę. To było by niebywałe ale każda możliwość niewykluczona.
  Zatem do wyborów i postawcie na swojego kandydata.
  Potrzeba tej zmiany, może zdarzy się jak w innych gminach, nowa świeżość nastanie.

 2. My już w Świeradowie mamy Sekretarza i Skabnika z Mirska , to teraz mamy mieć burmistrza z Gryfowa? To są wszystko funkcjonariusze Rolka, którzy zrobią dla niego wszystko. Czy wyobrażacie sobie taką sytuację, że całe kierownictwo gminy tu nie mieszka ? Oni tu tylko pracują dla pieniędzy . A dlaczego ustępujący burmistrz , ustawia układ na następne lata ? Dlaczego nie pozwala nam mieszkańcom zdecydować po swojemu ? Bo chce z tego układu korzystać dalej do woli, on i jego biznesowi kolesie.

 3. W rzeczy samej.
  Jak burmistrz może być z Gryfowa ?
  To tak jak Lwówek Śląski miał starostę z Gryfowa Śląskiego (porażka).
  Burmistrz musi być stąd, musi znać nasze potrzeby, naszej lokalnej społeczności.
  A Roland zabezpiecza się swoimi ludźmi aby nadal mieć nad wszystkim do końca kontrolę.

 4. Do Benjamina. Nikogo nie faworyzuję, ani nie krytykuję, ale napiszę Ci tak : a kto Ci bronił Benjamin startować na burmistrza ? Czego tego nie zrobiłeś, tylko krytykujesz.

 5. Do Andzeja! Wiesz, piszę o swoich spostrzeżeniach , bo mogę. Możemy różnić się w poglądach, ale ja Ci nie zabraniam mówić, nie knebluje Ci ust. Dlaczego nie startuję ? Bo nie muszę ?Bo nie każdy musi być burmistrzem. A za to prawie każdy jest wyborcą i ma prawo do swobody wypowiedzi. DEMOKRACJA. Rolek postawił na dyktaturę i widać że do wielu miej zorientowanych wyborców takie manipulacyjne i przemocowe zachowanie trafią. Do Ciebie Andzej na pewno,bo nawet je przejąłeś. Ale jest wielu wyborców, którzy myślą poważnie i z troska o przyszłości swojej gminy, bo tu po prostu chcą fajnie żyć, a nie czerpać korzyści z układu. I mają prawo o tym mówić do woli.

 6. Wilczacka to kandydat Marciniaka i Koła Emerytów i Rencistów. No cóż, starsi ludzie z całym szacunkiem, nie ogarniają tego świata, bo uwaga już nie ta, bo mają emeryturę,bo chorują i na wiele tanich chwytów dają się nabrać. Ale żeby młodzi byli tak łatwo robieni w bambuko, to już wstyd.

 7. Andrzeju każdy może startować, każdy może też wypowiedzieć swoje sugestie, spostrzeżenia. Świeradow dajcie sobie szansę i zagłosujcie za nowym. Jak to się mówi w zblizeniu ?? nie wchodzi się do brudnej wody

 8. No tak, to się zgadzało , skąd takie zadluzenie gminy. Jak Skarbniczka jest z Mirska, to dla Niej budżet to tylko tabelki i wskaźniki, żadnego związku emocjonalnego z naszą gminą i naszymi problemami. Po robocie wraca do siebie i nikt z sąsiadów nie jej nie powie : Co Ty tam kobieto wyrabiasz w tej gminie ? Sytuacja komfortowa dla burmistrza. Do Pani nic nie dociera. Dlatego ja nazywają Bankierem Marciniaka , bo wszystkie problemy gminy rozwiązuje kredytem lub obligacjami.

 9. Pani Wilczacka – była pracownica PGW Wody Polskie w Lwówku Śląskim nic nie zrobiła dla poprawy jakości rzeki Kwisa, poza tym, że zalegalizowała wypływ ścieków miejskich ze Swieradowa do Kwisy, a ścieki te po każdym ulewnym deszczu “wzbogacone” są fekaliami czyli ludzkimi odchodami. Panu burmistrzowi zniknął w ten sposób problem zanieczyszczania Kwisy, a kuracjuszom uzdrowiska i nam – mieszkańcom pozostaje smród !Jeśli wybory wygra pani Wilczacka będzie pewność, że sytuacja z fekaliami nie zmieni się wcale. Kwisa razem z całą zawartością wpływa do Bobru, a Bóbr na terenie powiatu lwóweckiego stanowi PARK KRAJOBRAZOWY DOLINY BOBRU. Dodać trzeba – z fekaliami. Na Bobrze bywają organizowane spływy kajakowe – współczuję kajakarzom, którym przyjdzie podczas spływu mieszać wiosłami wodę z fekaliami. Biorąc pod uwagę wszystkie te zjawiska – DAJMY ODEJŚĆ Z URZĘDU PANU MARCINIAKOWI I PANI WILCZACKIEJ – BO CI LUDZIE POKAZALI – AŻ NADTO WYRAŹNIE CO POTRAFIĄ, A WYBIERZMY PANIĄ IRENĘ CHMIELOWSKĄ. I dla środowiska, w którym żyjemy i dla każdego z nas będzie to naprawdę zdrowsze ! A przed kuracjuszami w uzdrowisku nie będzie przynajmniej wstydu !

 10. Nie uważam, że wybór aktualnego establishmentu to dobry wybór – ale aktualnie jest to wybór między dżumą a cholerą.
  Znam Panią Chmielowską jeszcze pod poprzednim nazwiskiem. Niestety jej kariera i baaaardzo bliskie relacje z Panem prezesem Majorem były jej drogą awansu w jej poprzedniej firmie. Boje się że tak pozbawiona skrupułów osoba może traktować gminę jako własny folwark.

 11. Wybrać i tak musimy ! Zostać w domu to najgorsza opcja! Sa tacy , co o sposobach zdobywania stanowisk przez panią Wilczacką duuuużo mówią ! Nazywają ją nawet Edzia- Bluszcz. Ale moim zdaniem to tylko BRUDNA KAMPANIA, dotyczącą prywatnych spraw kandydatek. Skupmy się na sprawach istotnych,a nie na chlapaniu błotem! Wybierz kandydata ze Świeradowa, a nie z Gryfowa! Tu trzeba być 24 godziny na dobę, czuć problemy tego miasta na własnej skórze,a nie dojeżdżać służbowym samochodem na gminnym paliwie!

  • Nie napisala pani ze pani Edyta mieszka teraz w Gryfowie ale wcześniej dużo lat mieszkała w Swieradowie i tez pracowała w Urzędzie Miejskim więc myślę ze ma dużo doświadczenia a kazdy ma swoj rozum i nie myślę ze bedzie szla ta sama droga co obecny pan Burmistrz a pani Chmielowska umie dużo krzyczeć w ogóle nie ma w sobie dyplomacji

 12. Tu nie chodzi teraz o to, kto gdzie mieszkał w przeszłości. Tu chodzi o to,kto TERAZ mieszka w Świeradowie. Bo jak pielęgniarka dojeżdża do pracy w Uzdrowisku , to nikomu to nie szkodzi. Ale burmistrz to stanowisko ,jak sama nazwa wskazuje , w S A M O RZĄDZIE! To ojciec czy matka gminy. A dobra matka musi mieszkać w domu, żeby wiedziała co się u niej w domu dzieje i jakie problemy mają jej dzieci. Tego pani Wilczacka nie jest nam w stanie zapewnić. A politykę Rolka będzie musiała kontynuować, bez gadania , bo on dalej będzie rządził z drugiego fotela np. jako wiceburmistrz. I tu ta tzw. dyplomacja , potocznie zwana okłamywaniem ludzi ,na nic się nie przyda. Pani Wilczacka będzie tylko słupem albo twarzą, a decyzje będzie podejmował dotychczasowy układ. Dziwię się, że są jeszcze ludzie którzy dają się na te bajki nabierać .

  • Nie negując treści wypowiedzi, wydaje mi się, że bardziej istotne jest to, czy dany kandydat ZAMIERZA mieszkać na stałe w Świeradowie. “Spadochroniarz”, który nie ma zamiaru wiązać swojego życia z tym miejscem, będzie traktował Świeradów tylko jako miejsce pracy. Podobnie postrzegam kandydatów w innych okolicznych miejscowościach. Powołanie czy miejsce pracy?

 13. “W pierwszej turze wyborów Michał Brutkowski uzyskał zaledwie 404 głosy poparcia … ” – jak czytamy w artykule.
  Warto byłoby dodać, że Pani E. Wilczacka zdobyła 606 głosów, Pani I. Chmielowska 595 głosów.

  W mojej opinii te 404 głosy to wcale nie takie “zaledwie”. Pytanie którego kandydata one w większej części zasilą w II turze.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here