Nowe świadczenia opieki zdrowotnej w Powiatowym Centrum Zdrowia Sp. z o. o.

5
2166

Powiatowe Centrum Zdrowia informuje o nowych świadczeniach opieki zdrowotnej dostępnych w szpitalu w Lwówku Śląskim oraz szpitalu w Gryfowie Śląskim.

 

 

Diagnostyka gastroskopowa w Szpitalu Powiatowym w Lwówku Śląskim

W Szpitalu Powiatowym przy ul. Kościelnej 21 w Lwówku Śląskim istnieje możliwość przeprowadzenie badania gastroskopowego. Rejestracja na badanie w Pracowni Endoskopowej pod nr tel. 75 782 0189 lub w Sekretariacie Oddziału Chirurgii Ogólnej pod nr tel. 75 782 0140.

W nowo urządzonej Pracowni badanie przeprowadzane jest przy użyciu nowoczesnego sprzętu z zachowaniem najwyższych standardów opieki i bezpieczeństwa, a także z zachowaniem przyjaznej atmosfery, którą zapewnia wykwalifikowany zespół lekarsko-pielęgniarski. Oferujemy Państwu wykonanie badania bez skierowania w cenie 350 zł . Cena obejmuje badanie gastroskopowe oraz histopatologiczne.

Poradnia Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej w Szpitalu Powiatowym w Lwówku Śląskim

Już od 01.04.2023 r. swoją działalność rozpoczyna Poradnia Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej. Jej otwarcie jest szczególnie istotne z uwagi na to, iż dotychczas w Lwówku Śląskim nie było takiej poradni, a także z uwagi na to, że w poradni będą mogły się odbywać kwalifikacje do zabiegów ortopedycznych wykonywanych w ramach Oddziału Chirurgii Ogólnej Szpitala w Lwówku Śląskim. Nowo utworzona poradnia znajdować się będzie na parterze Szpitala Powiatowego przy ul. Kościelnej 21 w Lwówku Śląskim tel. 75 782 0153 (w miejscu Poradni Chirurgii Ogólnej).

Świadczenia w poradni będą udzielane bezpłatnie, na podstawie skierowania lekarza ubezpieczenia zdrowotnego.

Densytometria w Szpitalu w Gryfowie Śląskim

W bieżącym roku w Szpitalu w Gryfowie Śląskim rozpoczęła działalność nowa komórka organizacyjna Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o. o.:

  • Pracownia Densytometryczna, ul. Rzeczna 25, 59-620 Gryfów Śląski, Tel. 75 781 3443 lub -44 lub -45 (wew. 63).

Oferta pracowni obejmuje wykonywanie badań gęstości kości na podstawie obrazu szyjki kości udowej, kręgosłupa lędźwiowego, a także pomiar całego ciała z oceną tkanek miękkich (dla sportowców).

Badania w Pracowni wykonywane są bezpłatnie na podstawie zlecenia wystawionego przez lekarzy:

  • Poradni Reumatologicznej przy ul. Rzecznej 25 w Gryfowie Śląskim, Tel. 75 781 3443 lub -44 lub -45 (wew. 44),
  • Poradni Chirurgii Urazowo- Ortopedycznej przy ul. Rzecznej 25 w Gryfowie Śląskim, Tel. 75 781 3472, a od 01.04.2023 r. także nowo utworzonej
  • Poradni Chirurgii Urazowo- Ortopedycznej przy ul. Kościelnej 21 w Lwówku Śląskim , Tel. 75 782 0153

Oferujemy także możliwość wykonania badania bez zlecenia lekarskiego Ceny badania wynoszą: 100,00 zł (densytometria) oraz 150,00 zł (Densytometria z pomiarem masy mięśniowej).

Kriokomora w Szpitalu w Gryfowie Śląskim – bezpłatne zabiegi krioterapii ogólnoustrojowej

Od dnia 1 marca 2023 r. w Ośrodku Rehabilitacji Leczniczej Dziennej przy ul. Rzecznej 25 w Gryfowie Śląskim tel. 75 781 3444 wew. 43 istnieje możliwość wykonywania bezpłatnych świadczeń zdrowotnych refundowanych przez NFZ z zakresu: krioterapii ogólnoustrojowej w kriokomorze.

Świadczenie dostępne na podstawie skierowania lekarza ubezpieczenia zdrowotnego:

  • poradni: rehabilitacyjnej, urazowo-ortopedycznej, neurologicznej, reumatologicznej, lekarza podstawowej opieki zdrowotnej w przypadku zaostrzeń chorób przewlekłych.
  • oddziału: chirurgicznego, reumatologicznego, chorób wewnętrznych, ginekologicznego.

Krioterapia ogólnoustrojowa jest to zabieg polegający na oddziaływaniu na powierzchnię ciała bardzo niskimi temperaturami (poniżej minus 110 st. C) kriokomorze, w której przebywa się od 1 do 3 minut. Jest to świetna metoda wspomagająca leczenie chorób narządu ruchu, doskonała forma odnowy biologicznej oraz poprawy nastroju Więcej informacji o zabiegu krioterapii i jego efektach znajdą Państwo na naszej stronie:

https://pczlwowek.pl/aktualnosci-pcz-lwowek/525-kriokomora-w-zakladzie-rehabilitacji-leczniczej-w-gryfowie-slaskim#

PCZ Lwówek Śląski

-/PCZ Lwówek Śląski/-

 

5 KOMENTARZE

  1. Nie polecam ortopedy w gryfowskim szpitalu. Po wypadku w pracy, gdy ból nie ustępował po długim czasie, chirurg skierował mnie tam na konsultację. Ortopeda nawet zdjęcia nie obejrzał, stwierdził, że po takim czasie wszystko już musi być ok i dał skierowanie na rehabilitację. Lekarz z powołania jak nic.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here