Nowe obostrzenia. Koniec z noszeniem przyłbic, czy szalików

2
1268

Zgodnie z naszymi zapowiedziami od soboty zmianie ulegną niektóre obostrzenia. Rząd wprowadza obowiązek noszenia maseczek. Zakaz noszenia przyłbic, kominów, …

 

Trzecia fala się rozpędza – podkreślił podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. – Widzimy wzrost liczby nowych zakażeń. Dynamika zakażeń zaczyna doganiać te, które mieliśmy na początku drugiej fali, czyli w październiku ubiegłego roku. Liczba zakażeń wzrasta obecnie o 20-30 proc. co tydzień. Średnia dzienna liczba nowych przypadków osiągnęła już 8 tys. przypadków, a jeszcze tydzień temu było 6 tysięcy przypadków.

Rząd planuje zmiany w obostrzeniach. Koniec z noszeniem przyłbic, czy szalików

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 12.146 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Tych najwięcej było w województwach: mazowieckim (1961), śląskim (1529) i pomorskim (1113). Ostatniej doby w kraju potwierdzono także 373 zgony:

„Z powodu COVID-19 zmarło 67 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 305 osób” – podał resort zdrowia.

W województwie dolnośląskim ostatniej doby wykonanych zostało 4.225 testów na obecność wirusa Sars-CoV-2, z czego 698 dało wynik pozytywny a 642 to nowe przypadki zakażenia. Niestety, jak podaje resort zdrowia ostatniej doby na Dolnym Śląsku zmarło 28 osób, w tym czternaście z powodu Covid-19 a kolejne 14 w wyniku chorób współistniejących. Na kwarantannie w województwie przebywa 8.939 osób.

W ostatnich dniach dzienna liczba nowych, potwierdzonych zakażeń była nieznaczna i nie przekraczała trzech przypadków. Jednak, podobnie jak w całym kraju, tak w naszym powiecie możemy teraz zaobserwować wzrost zakażeń. Ostatniej doby na terenie powiatu lwóweckiego wykonanych zostało 61 testów na obecność koronawirusa. Osiem z nich miało wynik pozytywny. Na kwarantannie w naszym powiecie przebywają 44 osoby.

Od początku pandemii na terenie naszego powiatu potwierdzono zakażenia łącznie u 1.111 osób. Zmarło 32 mieszkańców naszego powiatu.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Minister Zdrowia przekazał informacje o nowych obostrzeniach. Szef resortu zdrowia poinformował również o dodatkowych zmianach w obostrzeniach, które będą obowiązywać od 27 lutego.

Od soboty osoby przyjeżdżające z Czech i Słowacji. Będą objęte kwarantanną – Jednak nie będzie to dotyczyło osób zaszczepionych dwoma dawkami lub posiadających negatywny wynik testu – wskazał minister Adam Niedzielski

Od tego dnia zostanie wprowadzony również zakaz używania przyłbic, kominów, szalików. Do zasłaniania ust i nosa należy używać maseczek.

Jak tłumaczyła prof. Iwona Paradowska-Stankiewicz, konsultant krajowy ds. epidemiologii, przyłbica nie zasłania szczelnie twarzy, dlatego patogeny takie jak wirus SARS-CoV-2 mogą się dostawać przez szczeliny.

Na podstawie ponad 200 badań wykazano, że prawidłowo noszone maseczki, zasłaniające nos i usta, chronią nas najlepiej. Takie zamienniki jak chusty, szaliki czy przyłbice są nieskuteczne – mówiła prof. Iwona Paradowska-Stankiewicz.

2 KOMENTARZE

  1. Kolejne rozporządzenie które nie ma mocy prawnej !!! Po roku się okazało,że przyłbice nie działają a po dwóch się okaże ,że maseczki też nic nie dają no chyba że duszą ludzi:)

  2. Pierwszy Lejwoda Polski broni się a czy czy nawet normalny lejwoda powie,że nie ma racji? Dziennikarze Superwizjera pokazali nie to,ze prokuratura śpi,nie działa ale tylko to,że Pierwszy Lejwoda Polski łgał w żywe oczy,że to mafii zabrano i dano na głodujące dzieci,na deputat 500+,na deputat 300+,na deputaty “trzynastki” dla emerytów. Mafia VATowska była,jest i będzie i nie wypleni się jej całkowicie tak samo jak prostytucji w państwie.Mozna tylko przepisami ograniczać ale tylko PiSowiec nie rozumie,ze położenie ręki na mafiosach WATowskich przez prokuraturę to nie jest równoznaczne z już odebraniem im forsy,która zaraz idzie na w/w deputaty pisowskie. Mafozi WATowscy to konglomerat prawników. Skoro są tak przebiegli aby wyłudzić przed państwem i zanim państwo zareaguje to według Pierwszego Lejwody Polski są tak naiwni,ze te pieniadze włożą w pierwszym lepszym banku w Polsce albo trzymają pod poduszką.To rozumowanie wyznawców PiSu ,których potwierdza w przekonaniu Pierwszy Lejwoda Polski.Te pieniądze brudne ci mafiozi od razu inwestują w nieruchomości ale nie u nas ale w krajach takich jak USA Floryda,Hawaje itp. A u nas te posiadłości co mają i prokuratura położyła łapę to trzeba najpierw sądownie odebrać zgodnie z prawem a potem to najważniejsze trzeba jeszcze sprzedać aby były pieniadze na w/w deputaty pisowskie i to co uda się im sprzedać to jest 1/1000 tylko wartości samego tylko deputatu pisowskiego 500+.Pierwszy Lejwoda Polski wciska kit pisowcom,ze ci mafiozi trzymają pieniadze pod poduszką.Oj ile to jeszcze wody przepłynie Wisłą zanim pisowska gawiedź to zrozumie a ten Pierwszy lejwoda Polski dalej bedzie ich otumaniał.Jedno tylko ALE bo to po 2023 roku wszyscy złapiemy się za głowę ile to trzeba bedzie spłacać za te deputaty pisowskiez zaciągniętego długu.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here